5 wskazówek Feng Shui dotyczących wystroju domu dla spokojnej i dostatniej przestrzeni.

5 wskazówek Feng Shui dotyczących wystroju domu dla spokojnej i dostatniej przestrzeni.

Niedawne obchody Chińskiego Nowego Roku zapoczątkowały Rok Psa. Pies jest zwierzęciem znanym ze swojej lojalności, wierności, a zwłaszcza z umiejętności pozostawania w pełni szczęśliwym i zadowolonym dzięki spędzaniu czasu w domu z rodziną. W duchu chińskiego Nowego Roku, oto kilka starożytnych chińskich wskazówek dotyczących domu feng shui, które pomogą Ci pozostać szczęśliwym i zadowolonym w domu, tworząc doskonale spokojną i dostatnią przestrzeń.

Co to jest Feng Shui?
Feng shui to starożytna chińska sztuka. Słowa te dosłownie oznaczają „ wiatr, wodę ”, co wiąże się z powodzeniem i dobrym zdrowiem. Większość ludzi powie, że dom, który został poddany „feng shui”, jest bardziej spokojny i harmonijny. Aby zwiększyć liczbę dobrych wibracji w swoim domu, postępuj zgodnie z pięcioma prostymi wskazówkami dotyczącymi wystroju domu w stylu feng shui, aby zapewnić szczęśliwy, pomyślny Rok Psa.

1. Uporządkuj swój dom
Najważniejszym celem w tworzeniu feng shui jest umożliwienie przepływu dobrej energii, czyli chi, w całym domu. Chi przynosi dobre zdrowie, bogactwo i szczęście. Uporządkowanie musi być dokładne – po prostu ukrywanie rzeczy nie wystarczy. Przedmioty pod meblami, przepełnione regały i szafy oraz przestarzałe lub zepsute przedmioty wpływają na przepływ chi. Czas wyczyścić szafy, przestrzeń pod łóżkiem oraz wszystkie szafki i półki. Zatrzymaj tylko te, które kochasz – lub te, które mają specjalne znaczenie – i wyrzuć lub oddaj stare i nieużywane.

2. Zapewnij przepływ powietrza i światła
Aby zapewnić stały przepływ dobrej energii w całym domu, musi poruszać się również wiatr (powietrze) i światło. W pierwszym kroku uporządkowałeś swój dom, ułatwiając przepływ energii. Teraz otwórz okna, aby zwiększyć przepływ powietrza. Zmaksymalizuj ruch światła, utrzymując wszystkie szyby, lustra i okna w czystości. Masz ciemny kąt lub przestrzeń, która wymaga trochę rozjaśnienia? Dodaj lampę, aby oświetlić miejsce, lub umieść lustro, aby odbijać światło z innego miejsca.

3. Dodaj rośliny
Przepływ powietrza jest ważny w feng shui, ale powietrze musi być czyste. Rośliny filtrują powietrze, tworząc zdrowsze i czystsze środowisko. Rośliny przyciągają również żywą energię chi dzięki swojej sile życiowej. Dopóki rośliny są zdrowe, przyciągasz dobrą energię. Niektóre rośliny są lepsze do feng shui niż inne. W rzeczywistości niektóre rośliny, takie jak kaktusy, są uważane za złe feng shui, ponieważ nie potrzebują wody (woda jest jak bogactwo) lub są kolczaste i „nieprzyjazne”. Oto lista najlepszych (i najszczęśliwszych) ) rośliny, które możesz zaprosić do swojej przestrzeni. Większość z tych roślin jest łatwa w utrzymaniu i bardzo dobrze radzi sobie w pomieszczeniach:
• Bambus
• Pokojowa Lilia
• Fikus
• Roślina gumowa
• Bluszcz angielski
• Palma
• Filodendron

4. Dodaj więcej swoich ulubionych kolorów, aby aktywować energię z nimi związaną
Kolory odgrywają bardzo ważną rolę w feng shui; dodaj je za pomocą grafiki ściennej, przedmiotów dekoracyjnych lub farby. Oto ogólna lista tego, co aktywuje każdy kolor:
• Czerwony: szczęście i bogactwo
• Pomarańczowy: szczęście i zabawa
• Żółty: pobudzenie psychiczne, moc
• Zielony: spokój, równowaga, uzdrowienie
• Niebieski: spokój, komunikacja, duchowość
• Fioletowy: bogactwo, wysoka duchowość
• Biały: oczyszczenie i czystość
• Czarny: moc, szczególnie w połączeniu z czerwonym
• Brązowy: pielęgnujący

5. Postaw na Yin i Yang
Zwolennicy Feng Shui wierzą, że wszystko składa się z dwóch przeciwstawnych, ale połączonych ze sobą sił: Yin (żeńskiej) i Yang (męskiej). To równowaga sił, takich jak ciemność i światło lub noc i dzień; jedno nie może istnieć bez drugiego. Dekorując, zachowaj równowagę, stosując tę koncepcję w swoim domu. To tylko podstawy feng shui; sztuka i nauka to znacznie więcej, w tym wskazówki, liczby, elementy i nie tylko. Rozpoczęcie korzystania z tych 5 wskazówek powinno być dobrym początkiem; powinieneś poczuć różnicę w swojej przestrzeni w mgnieniu oka!

Dodaj komentarz