Armatura łazienkowa – jaką wybrać?

Armatura łazienkowa – jaką wybrać?

Dobór armatury łazienkowej

Na rynku budowlanym znaleźć można coraz więcej różnorodnych produktów. Armatura łazienkowa występuje w szerokim asortymencie zarówno stylistycznym jak też kolorystycznym. Wydawać by się mogło, że wybranie odpowiednich produktów celu zrealizowania wnętrza w naszym domu czy mieszkaniu nie powinno sprawiać większych problemów. Wbrew pozorom dobranie właściwych elementów łazienki jest trudne a na pewno wymaga czasu, zwłaszcza jeśli nie chcemy za urządzenia oraz materiały wykończeniowe znaczenie przepłacić. Jednym z najważniejszych rzeczy przy dobieraniu armatury łazienkowej jest jej dopasowania do wielkości naszego pomieszczenia.

Z tego względu zanim udamy się do sklepu konieczne jest wykonanie bardzo dokładnych pomiarów. Nawet różnica pół centymetra pomiędzy rurami a kupionym sedesem sprawi, że nie będziemy mogli go zamontować. Dodatkowo pomiary są potrzebne by mieć pewność, że wszystkie urządzenia oraz dodatkowe elementy jak szafki, meble łazienkowe, zmieszczą się w pomieszczeniu. Pomiary powinny obejmować zmierzenie rozstawu rur oraz ich średnic. Dopiero z wykonanymi pomiarami można udać się do sklepu. Rozkład rur ogranicza nas w tym jakie urządzenia możemy wybrać w sklepie. W samym sklepie możemy decydować się na różne style poszczególnych elementów armatury sanitarnej.

Stylistyka i kolorystyka armatury sanitarnej ma znaczenie, ale nie powinna być ważniejsza od funkcjonalności kupowanych urządzeń. Kupując kran znacznie ważniejsze jest, by posiadał on odpowiadający nam sposób ustawienia kurków, niż estetyczny wygląd. Ważne jest czy chcemy korzystać z tradycyjnych dwóch kurków czy wolimy zdecydować się na jedną przekładnię, która pozwala kontrolować zarówno ciepłą jak i zimną wodę. Wybierając armaturę trzeba zdecydować się na wannę lub prysznic.

Można również zastosować wannę z parawanem, co w razie konieczności pozwala na skorzystanie z prysznica. Na samym końcu można skupić się na walorach estetycznych czyli wzornictwie czy połączeniach barw poszczególnych urządzeń, mebli jakie kupujemy do łazienki.

Dodaj komentarz