Planujesz kupić dmuchane jacuzzi? Oto, co musisz wiedzieć przed zakupem

Planujesz kupić dmuchane jacuzzi? Oto, co musisz wiedzieć przed zakupem

Relaksujący masaż w jacuzzi to dobry sposób na wypoczynek właściwie przez cały rok. Dla niektórych ta czynność kojarzy się zapewne z wycieczkami do SPA… jednak obecnie, jeśli ktoś mieszka w domu i ma do dyspozycji wolne miejsce (najlepiej na tarasie), nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestował w przydomowe jacuzzi.

Konkretniej mówiąc, jacuzzi dmuchane. Są oczywiście też modele montowane na stałe, ale są one znacznie droższe, a przy tym ich zainstalowanie jest znacznie bardziej skomplikowane, więc nie sprawdzą się u każdego. Modele dmuchane są znacznie bardziej uniwersalne, tak więc to nimi chcielibyśmy się zająć w tym materiale.

Czy dmuchane jacuzzi jest trudne do utrzymania w czystości?

Jeśli ktoś ma lub miał w swoim ogrodzie dmuchany basen, może się obawiać o to, czy jacuzzi dmuchane będzie równie czasochłonne pod względem sprzątania. Na szczęście odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie! Z uwagi na znacznie mniejsze wymiary jacuzzi dmuchanego (jako że z zasady jego użytkownik nie pływa, a siedzi w dużej mierze nieruchomo), jego napełnienie, podobnie jak pozbycie się wody i wyczyszczenie go, zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku basenu.

Mało czasochłonny jest też zresztą sam montaż urządzenia. Można uruchomić je już w dniu zakupu, bez przekopywania ogrodu i innych trudności. Ważne jest jednak, aby podłączeniem zasilania zajęli się eksperci, chyba, że ktoś ma doświadczenie w zakresie izolowania i odpowiedniego doprowadzania przewodów. Chodzi o to, aby nie zawilgotniały i nie były umieszczone w takim miejscu, aby pojawiło się ryzyko ich przypadkowego uszkodzenia, na przykład podczas koszenia trawy.

Które jacuzzi dmuchane wybrać?

Poszczególne jacuzzi różnią się m.in. rozmiarem, kolorem, kształtem, funkcjami i dodatkowymi gadżetami dołączonymi do zestawu.

Jacuzzi dmuchane dostępne są najczęściej w wersjach dla 4 osób, ale, jeśli komuś zależy na większej przestrzeni do relaksu, nie powinno być problemu ze znalezieniem także większych produktów, na przykład takich przeznaczonych dla 6-7 osób.

Najbardziej popularne zdają się być jacuzzi z zaokrąglonymi rogami (najwygodniej jest w nich opierać się o krawędź urządzenia), ale można spotkać się także z modelami kwadratowymi. Wybierając produkt dla siebie, najlepiej kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami i przewidywaniami odnośnie do tego, ile osób i jak często będzie z jacuzzi korzystać.

Warto także zwrócić uwagę na opinie dotychczasowych klientów, m.in. w zakresie jakości wykonania danego jacuzzi – często to one będą źródłem najbardziej istotnych informacji.

Dodaj komentarz