Cicogres Alsacia – hiszpańskie płytki hitem w polskich domach!

Cicogres Alsacia – hiszpańskie płytki hitem w polskich domach!

Hiszpańskie płytki pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko zyskały uznanie wielu klientów.

Cicogres Alsacia – hiszpańskie płytki hitem w polskich domach!

Cicogres Alsacia ma w swojej ofercie wiele kolekcji, które łączy jedna charakterystyczna cecha – nietuzinkowy design w stylu hiszpańskim. Potwierdzeniem tego faktu są płytki ceramiczne z serii Nazca, które charakteryzują się bardzo oryginalnym połączeniem różnych odcieni kolorystycznych, skutecznie uzupełnionym niezwykle pięknym ornamentem. Ta płytka jest idealna dla tych, którzy chcą podkreślić ekstrawagancję wnętrza. Jednocześnie płytki z tej kolekcji mają powierzchnię antypoślizgową, co pozwala na zastosowanie ich jako posadzki w pomieszczeniach o dużej wilgotności – łazienkach, łazienkach, basenach itp.

Nie sposób nie wspomnieć również o kolekcjach Palladio i Victoria, które są produktami nowej fabryki Cicogres. Płytki ceramiczne z tej kolekcji do złudzenia przypominają parkiet artystyczny. Podobieństwo jest tak uderzające, że ta płytka ceramiczna jest praktycznie nie do odróżnienia od oryginału nie tylko w wyglądzie, ale także w dotyku, faktura powierzchni ściśle odpowiada naturalnemu drewnu, jeśli chodzi o wrażenia dotykowe.

Cicogres Alsacia – kilka słów o marce

Hiszpańska fabryka Cicogres, której produkty są dostępne tutaj https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=96&collections=974 rozpoczęła swoją działalność stosunkowo niedawno, bo w 1989 roku. Od początku istnienia firma ta zajmuje się wyłącznie produkcją płytek ceramicznych i gresu porcelanowego, które zawsze wyróżniały się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Pod wieloma względami udało się to osiągnąć dzięki ciągłemu procesowi doskonalenia wszystkich procesów produkcyjnych, od rozwoju po sprzedaż bezpośrednią. Dzięki takiemu podejściu Cicigres był w stanie w bardzo krótkim czasie stać się jednym z przodujących producentów ceramicznych materiałów wykończeniowych w Hiszpanii, z produkcją do 8 milionów sztuk rocznie. Obecnie asortyment tego producenta reprezentują następujące wyroby ceramiczne:

  • Płytki porcelanowe – 60X60 cm, 60X30 cm i 32,5X32,5 cm.
  • Płytki podłogowe – 57,5X57,5 cm, 45X45 cm i 33,3X33,3 cm.
  • Płytki ścienne – 60×31,6 cm i 50×20 cm.

Każdy rodzaj produktu oferowany jest w kilkudziesięciu różnych kolekcjach, co pozwala mówić o zastosowania płytek ceramicznych Cicogres w większości istniejących wnętrz.

Do jakich wnętrz pasują hiszpańskie płytki?

Płytka ceramiczna, uznawana za jeden z najtrwalszych i najpraktyczniejszych materiałów wykończeniowych. Potrafi podkreślić charakter pomieszczenia i jednocześnie ukryć jego mankamenty. Szeroka paleta odcieni i faktur dostępnych w ofercie Cicogres Alsacia to doskonała okazja do stworzenia w domu nieopisanej atmosfery harmonii i ciepła.

W małych pomieszczeniach stosuje się jasne płytki. W naszej podświadomości odbite światło zamienia się w obraz poszerzonej przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne. Jednocześnie kolor monochromatyczny można rozcieńczyć bardziej kontrastowymi odcieniami lub naprzemiennie matowymi i błyszczącymi powierzchniami. Układanie płytek, rozcieńczonych wąskimi prostokątnymi paskami o innym odcieniu, doskonale nadaje się na wąskiej przestrzeni. Aby wizualnie powiększyć powierzchnię małego pokoju lub ukryć nierównoległość ścian, stosuje się schemat układania w jodełkę.

Wcześniej uważano, że wielkoformatowe płytki gresowe nadają się tylko do dużych pomieszczeń. Trendy mody ostatnich lat wskazują, że płytki 60×120 cm i większe można z równym powodzeniem zastosować w standardowych łazienkach w większości mieszkań miejskich. Nasycone odcienie ceramiki dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o dużym nasłonecznieniu, natomiast w słabo oświetlonych pomieszczeniach lepiej zastosować pastelowe kolory. Aby uzyskać efekt monolitycznego wykończenia kamienia, stosuje się wielkoformatowe bezszwowe płytki gresowe. Jeśli chcesz, aby twoje wnętrze było zgodne z najnowszymi trendami, zapomnij o jasnych kolorach i prowokacyjnych zestawieniach kolorystycznych. Dziś nadal dominuje trend nowoczesny, hi-tech, loftowy, eklektyczny – trendy w designie, oparte na naturalnych fakturach, wśród których dominuje kamień, drewno i beton.

Materiały o niesamowitych splotach wzorów, jasnych kolorach, wzorach tekstylnych itp. (na przykład dekoracja wnętrz w stylu wiejskim ) są szeroko reprezentowane w kolekcjach hiszpańskich fabryk. Jeśli lubisz nowomodne i stylowe rozwiązania, elegancję linii i wdzięczne połączenia odcieni i faktur, poszukaj płytek w katalogach Cicogres Alsacia.

Dodaj komentarz