Dezynsekcja – czym jest i jak przebiega?

Dezynsekcja – czym jest i jak przebiega?

Insekty to stworzenia niezwykle odporne na typowe metody ich eliminacji, które można wdrożyć samodzielnie. Dlatego też powstały firmy oferujące specjalistyczne usługi z zakresu pozbywania się tego typu problemów (a niestety insekty mogą zadomowić się w każdym domu lub mieszkaniu, nawet takim, którego mieszkańcy bardzo dbają o higienę).

Jedną z podstawowych usług tego typu jest tak zwana dezynsekcja. Warto wiedzieć, czym ona właściwie jest i jak może przebiegać. Nawet, jeśli w danej chwili wiedza ta się nie przyda, to może przyjść taki dzień, kiedy okaże się niezwykle użyteczna.

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja to komplet działań prowadzących do rozwiązania problemu danej nieruchomości z insektami, a więc na przykład pluskwami, karaluchami, karaczanami czy pchłami. Skuteczna dezynsekcja powinna nie tylko umożliwić pozbycie się wszystkich insektów przebywających w domu czy mieszkaniu (bądź fabryce, przestrzeni biurowej i nie tylko – insekty mogą zagnieździć się wszędzie), ale także zapewnić, że nie zdążą się one skutecznie rozmnożyć, co oznaczałoby szybki nawrót problemu.

Jeśli zauważymy problem z insektami przebywającymi w naszym domu, nie należy zwlekać, a należy jak najszybciej działać i rozpocząć proces dezynsekcji. Im dłużej będziemy czekać, tym w większym stopniu zdążą się one namnożyć, przez co trudniej będzie się ich wszystkich pozbyć. Należy pamiętać, że współdzielenie domu z insektami, nawet, jeśli nie widać ich na pierwszy rzut oka czy wychodzą z ukrycia tylko w nocy, jest skrajnie niehigieniczne i wręcz szkodliwe dla zdrowia.

W jaki sposób może zostać przeprowadzona dezynsekcja?

Cel, jaki ma dezynsekcja Bydgoszcz zawsze będzie taki sam – powstrzymanie rozmnażania się niechcianych osobników i pozbycie się tych, które już pałętają się po nieruchomości. Taki efekt można jednak osiągnąć na więcej niż jeden sposób.

Można wyróżnić dwie najczęściej stosowane typy metod, a mianowicie dezynsekcję chemiczną i fizyczną. Ta pierwsza charakteryzuje się wysoką skutecznością, natomiast, jak sama nazwa wskazuje, wymaga zastosowania specjalnych chemicznych środków insektobójczych. W przypadku metody fizycznej wykorzystuje się najczęściej parę wodną o wysokiej temperaturze, która również jest w stanie doprowadzić do eliminacji insektów, natomiast muszą być spełnione pewne warunki, m.in. odpowiednie ciśnienie wody.

Wybór metody dezynsekcji będzie zależał od kilku czynników. Choćby od tego, jak bardzo poważny jest w danej chwili problem. Najlepiej po prostu skontaktować się z renomowaną firmą oferującą usługi dezynsekcji w danej okolicy, opowiedzieć jej o sytuacji i wspólnie ustalić optymalny plan działania.

Dodaj komentarz