Jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój, nazywany przez wiele osób także korytarzem jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. To właśnie tutaj goście po raz pierwszy widzą wnętrza i wyrabiają sobie o nich zdanie. Ponadto przedpokój ma bardzo duże znaczenie praktyczne, należy więc funkcjonalnie go urządzić.
Jakie decyzje trzeba podjąć urządzając przedpokój?
Aby urządzić wygodny i ładny przedpokój będzie trzeba podjąć decyzje odnośnie wyboru podłogi, pokrycia ścian, rodzaju sufitu oraz rodzaju oświetlenia. Ważny będzie także dobór mebli oraz wieszaków, które zainstalujemy w przedpokoju. Jeśli chodzi o dodatki to niemałą rolę odegrają dywaniki i wycieraczki. Wybierając meble należy zawsze brać pod uwagę ilość wolnej przestrzeni. Przedpokoje w mieszkaniach zwykle są niewielkie, warto więc postawić na meble, które nie będą niepotrzebnie zabierać przestrzeni. Tam gdzie jest już wymurowana wnęka będzie można zainstalować szafę na wymiar, która jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.
Jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w przedpokoju?
Obserwując polskie przedpokoje szybko zauważymy, że na podłodze najczęściej znajdują się płytki ceramiczne. Nieco rzadziej spotkamy podłogę z desek czy paneli a już zdecydowanie najrzadziej jest to wykładzina. Okazuje się, że to właśnie płytki są najbardziej praktycznym rozwiązaniem, bo podłoga w tym miejsca narażona jest na kontakt z wilgocią i bardzo często trzeba ją zmywać.
Co na ściany do przedpokoju?
Ściany na przedpokoju mogą być pokryte farbą, tapetą a także kamieniem ozdobnym, który w ostatnich latach jest chętnie wybieramy. W tym miejscu chcemy jednak zachęcić wszystkich do wybierania nowoczesnych boazerii do przedpokoju. Ostatnio modne są białe boazerie w stylu angielskim, które układa się nieco niżej, niż robiło się to jeszcze kilka lat temu w przypadku tradycyjnych boazerii. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do przedpokoju, gdyż właśnie w tym pomieszczeniu ściany, zwłaszcza na niskiej wysokości szybko się brudzą i niszczą. Białe boazerie pięknie kontrastują ze ścianami pomalowanymi na jednolity kolor, na przykład szary. Warto do nich dobrać oczywiście białe drzwi na całym przedpokoju.
Jak zorganizować przechowywanie ubrań na przedpokoju?
Przedpokój to miejsce gdzie powinien znaleźć się otwarty wieszak na ubrania wierzchnie i chociaż jedna szafka na buty. Gdy mamy nieco więcej miejsca możemy postawić szafę oraz wyznaczyć przestrzeń, gdzie będę ustawiane buty używane na bieżąco. Obecnie bardzo chętnie stosowane jest rozwiązanie, gdzie miejsce na wieszaki pokryte jest specjalnymi, miękkimi panelami. Takie panele dobrze sprawdzą się także we wnęce szafowej oraz za siedziskiem, które ułatwia zakładanie butów. Ze względu na to, że przedpokój jest miejscem przechowywani ubrań warto go dobrze doświetlić. Nie można też zapomnieć o zainstalowaniu dużego lustra.

Dodaj komentarz