Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju?

Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju?

Szafa w przedpokoju to najważniejszy element wyposażenia w tym pomieszczeniu. Służy najczęściej do przechowywania kurtek i płaszczy, jednak coraz częściej wykorzystywana jest jako praktyczny schowek na domowe akcesoria.

Jaka powinna być głębokość szafy?

By szafa w przedpokoju dobrze służyła warto ją wcześniej zaprojektować. Niezwykle ważnym aspektem jest jej głębokość. Praktyczny mebel powinien mieć około 60 cm głębokości, co pozwoli na przechowywanie odzieży wierzchniej na wieszakach. Mniejsza głębokość może być także funkcjonalna, jednak wszystko zależy od projektu szafy. Od głębokości zależy ułożenie drążka na wieszaki oraz ilość półek i szuflad.

Drążki czy półki?

Dobrze zorganizowana szafa powinna mieć miejsce na wieszaki, ponieważ nie wszystkie ubrania wierzchnie da się złożyć w kostkę i ułożyć na półkę. Takie rozwiązanie jest funkcjonalne i wygodne. Planując szafę koniecznie trzeba pamiętać o drążku na rzeczy wiszące. Jaką pozostawić wysokość? Należy ją dopasować do wzrostu domowników i długości odzieży. Najbardziej optymalna wysokość dla długich płaszczy to około 160 cm. W zależności od długości odzieży można zamontować drążek pozostawiając mniej miejsca, około 60cm wysokości tylko na krótkie kurtki.

Ile półek w szafie w przedpokoju?

W przedpokoju oprócz kurtek przechowywane są także buty i różnego rodzaju akcesoria. ilość półek należy dopasować do potrzeb i ilości domowników. Każdy posiada kilka par butów na różne okazje i nie powinny one stać wszystkie na wierzchu. Do tego dochodzą czapki, szaliki i inne akcesoria. Dobrym pomysłem będzie zaplanowanie kilku szuflad na drobne rzeczy takie jak okulary czy opaski. Warto także dopasować do wnętrza specjalne pojemniki i wkłady, które będą ułatwiały utrzymanie porządku. Na szczycie szafy warto zrobić wysokie i obszerne półki, na których można przechowywać rzeczy nie używane na co dzień, takie jak walizki czy też odzież sezonową spakowane w podpisane pudełka.

Jakie drzwi zaplanować w szafie?

Pod uwagę należy wziąć ilość miejsca w przedpokoju. W małych przestrzeniach doskonale sprawdzą się drzwi przesuwne, które są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Znalezienie odpowiedniej szafy nie powinno być problemem. Gdy przedpokój jest duży można zaplanować eleganckie szafy otwierane klasycznie.

Dobrze zaplanowana szafa pozwala na świetne wykorzystanie przestrzeni, w której można schować odzież wierzchnią, buty oraz czapki i szaliki. Często szafa w przedpokoju może takie służyć do przechowywania ręczników lub chemii gospodarczej. Wykorzystanie szafy zależy od potrzeb domowników, ważne tylko jej wnętrze było dobrze przemyślane, aby wygodnie z niej korzystać i mieć dobry dostęp do każdej półki.

Dodaj komentarz