Jakie przedmioty można ubezpieczyć?

Jakie przedmioty można ubezpieczyć?

Ubezpieczenie samochodu należy do obowiązkowych, dlaczego więc obowiązkowo nie decydujemy się na ubezpieczenie swojego życia, które jest dużo cenniejsze? Warto również zastanowić się nad zabezpieczeniem swojego majątku, jak kosztowności czy nieruchomości. Dlaczego jest to ważne?

W życiu nie możesz być niczego pewnym

To ważna zasada, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dlatego nie warto zastanawiać się czy ubezpieczenie swojego życia lub zdrowia jest opłacalne. Nie da się wyliczyć wartości człowieka, a przecież każdemu może przytrafić się nieszczęśliwy wypadek lub choroba. Pod polisę możemy podpiąć również naszą rodzinę, jak małżonka lub dzieci. Pamiętaj, że działa ono zarówno w przypadku śmierci, jak i utraty zdrowia czy niezdolności do pracy. Na wszystkie te ewentualności dobrze jest być przygotowanym. Co więcej, ubezpieczyciele dają nam również możliwość otrzymania dodatkowej gotówki w przypadku urodzenia dziecka, śmierci członka rodziny czy pobytu w szpitalu. Warto również przyjrzeć się, jakie oferowane są ubezpieczenia majątkowe. Utrata cennych dla nas przedmiotów jest bowiem bardzo bolesna i często dopiero po wszystkim, zastanawiamy się, jak mogliśmy się przed tym zabezpieczyć.

Ubezpiecz nieruchomość, jej wyposażenie i swój majątek

Cenny nabytkiem jest zawsze nieruchomość, niezależnie od tego czy to duży dom jednorodzinny czy mniejsze mieszkanie w bloku, zawsze kosztuje nas kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset tysięcy. Oprócz ubezpieczenia ścian, podłóg i dachu, możemy również wykupić polisę na wnętrze. Tutaj do wyboru mamy wszystko, co wymaga demontażu, jak tapety, panele, kafelki, instalacje, wraz z ich wykończeniami czyli kuchenką gazową czy kaloryferami. Nie oznacza to jednak, że ubezpieczenia majątkowe Ruda Śląska obowiązują tylko przy trwałych rzeczach. Polisą możemy objąć również wszystkie sprzęty AGD i RTV oraz meble, dodatkowo kosztowności, a nawet gotówkę. Jeżeli mamy cenne pamiątki lub dzieła sztuki również warto je ubezpieczyć, żeby w razie kradzieży lub ich zniszczenia, nie być stratnym. Tym bardziej, że ubezpieczamy się również od ewentualnych powodzi, gradów czy susz.

Dodaj komentarz