Jesień w twoim domu i ogrodzie

Jesień w twoim domu i ogrodzie

Jak zapewnić sobie komfort w tych dniach, które nieuchronnie prowadzą nas ku zimie? Coraz krótsze dni, coraz dłuższe wieczory i noce. Jeśli wyposażysz swoje wnętrze w odpowiednie gadżety i stworzysz odpowiedni nastrój, nawet zima nie będzie ci straszna.

Światło

Rodzaj światła, jego rozmieszczenie i temperatura barwna mają silny wpływ na samopoczucie, zwłaszcza w jesieni i zimie. Sztuczne światło, które umieścisz w swojej sypialni czy salonie, powinno mieć przyjemny dla oka, ciepły odcień. Idealnie byłoby, gdyby wnętrze salonu było rozświetlone blaskiem naturalnego światła dobiegającego z kominka.

Z kolei relaks we dwoje przy świetle dobiegającymi z lampionów, nawet w najzimniejsze, zimowe wieczory, może zapewnić atmosferę romantyzmu, intymności i bliskości. A na naprawdę ciemne i smutne dnie i noce dobrze jest wyposażyć się w lampy solarne, które choć w małym stopniu przybliżą nam atmosferę gorącego lata.

Ciepłe akcenty

Polarowy kocyk, upleciona na drutach narzuta, przyjemnie miękkie i miłe poduszki – to takie małe akcenty, które nie dość, że naprawdę dają ciepło, to jeszcze są miłe dla oka i nadają wnętrzu przytulnego i przyjaznego wyrazu. Koniecznie wyposaż się w takie przedmioty. Znaczenie ma również kolor.

Barwy ciepłe, słoneczne, które wprawiają w dobry nastrój, umilą ci ciemne wieczory, rozświetlając aurę swoją obecnością. Bukiet jesiennych liści, kasztany, dynia – takie naturalne dodatki, które przyniesiesz ze swojego ogrodu wprost do domu, będą obietnicą powrotu wiosny i słonecznego lata.

Odżywiaj się dobrze

Dobrze wyposażona spiżarnia i kuchnia pełna aromatycznych, suszonych przepraw, warkocze czosnku… Oprócz pięknego wyglądu zapewnią ci pyszny smak oraz niezbędne dla zdrowia witaminy, których przecież w zimie jest nam brak.

Kolacja zjedzona w atmosferze rodzinnego, domowego ciepła umili ci czas. Tylko nie zapomnij o sympatycznych akcentach typu szydełkowa serweta lub obrusik babci haftowany w motywy roślinne, kwiaty i kolorowe, jesienne liście drzew.

Nie zapomnij przygotować ogród na przyjście zimy!

Zapewne kochasz swój ogród, przebywanie w nim i ten wspaniały klimat, który może zapewnić ci tylko bliskość natury. Jeśli chcesz, aby ogród powitał cię na wiosnę pięknymi kwiatami, koniecznie wykonaj wszystkie zabiegi pielęgnacyjne krzewów, drzew, usuń suche łodygi i wygrab trawnik.

W jesieni możesz posadzić tam kwiaty cebulowe – takie jak na przykład krokusy czy przebiśniegi – które będą pierwszym zwiastunem nadchodzącego ciepła. Zabezpiecz róże, okrywając je świerkowymi gałązkami, opatulając je włókniną, aby nie przemarzły.

Dodaj komentarz