Kupno nowej lodówki czy serwisowanie starej?

Kupno nowej lodówki czy serwisowanie starej?

Sprzęt AGD nie należy do kategorii zakupów drobnych. Co zrobić w sytuacji, gdy zepsuje Ci się lodówka? Zainwestować w serwis lodówki czy kupno nowej?

Naprawa czy zakup?

Jeśli Twoja lodówka przestaje działać tak jak powinna, wcale nie oznacza to, że musisz kupować nowy sprzęt. Z czym zgłosić się do serwisu lodówek? Problemy takie jak: niewłączająca się sprężarka i ciągle włączone oświetlenie wewnętrzne, woda pod szufladami, niewystarczające chłodzenie lub jego brak, hałasy i szumienie, woda na podłodze, nadmierne oblodzenie ścian chłodziarki czy słabe mrożenie to problemy, które z łatwością można wyeliminować.

Serwis lodówki

Największym plusem serwisu jest oczywiście atrakcyjna i niska w porównaniu do zakupu nowej lodówki cena. Większość serwisantów przyjeżdża do Twojego domu, gdzie dokonuje diagnozy i często naprawy problemu. Nawet w przypadku zakupu nowej części koszt naprawy będzie dużo mniejszy. Osoby wykonujące serwis dostarczają oryginalne i najwyższej jakości części zamienne. Naprawa dokonywana jest w bardzo krótkim okresie czasu od zgłoszenia usterki. Serwis dopasowuje się do Twojego planu dnia. W większości wypadków otrzymujesz również gwarancję po naprawie. Jeśli Twoja lodówka przestaje działać od razu zgłoś to do serwisu, dzięki temu unikniesz poważniejszych konsekwencji, a usunięcie szkody nie będzie tak kosztowne.

Nowa lodówka

Zawsze przed podjęciem tej decyzji warto poświęcić chwilę i wezwać eksperta, który oceni czy faktycznie jest to jedne wyjście. Zakup lodówki nie jest drobnym wydatkiem w budżecie domowym. Ceny zaczynają się od 2 tysięcy złotych, a do tego trzeba doliczyć czas spędzony na poszukiwania odpowiedniego modelu, obejrzenie go w sklepie, przewóz i wniesienie go do domu. Oczywiście transport możesz zlecić firmie, ale są to kolejne wydatki. Należy też wziąć pod uwagę, że przy zakupie dużych sprzętów AGD nie warto oszczędzać, ponieważ urządzenia te mają służyć nam przez wiele lat, więc powinny być energooszczędne, ciche i oferować wiele przydatnych funkcji, które są silnie związane z ceną.

Także jeśli zauważysz, że coś zaczyna dziać się z Twoją lodówką od razu skontaktuj się z najbliższym serwisem, a dopiero po usłyszeniu opinii eksperta podejmij decyzję.
Co lepsze – serwis lodówki czy kupno nowej.

Dodaj komentarz