Na ściany zamiast farby połóż tapetę 3D

Na ściany zamiast farby połóż tapetę 3D

Każdy z nas staje co jakiś czas przed decyzją na temat odświeżenia swojego mieszkania. Zastanawiamy się wtedy na jaki kolor pomalujemy nasze pokoje, czy może jednak zdecydujemy się na położenie tapet. Taka decyzja zawsze jest ciężka do podjęcia, zwłaszcza jeśli każdy z domowników ma inne zdanie na temat zbliżającego się remontu. Kiedy już znajdziemy wolny dzień, wybieramy się całą rodziną do lokalnych marketów budowlanych w poszukiwaniu upragnionego wykończenia naszych ścian.

W pierwszej kolejności próbujemy znaleźć farbę, która ładnie odświeżyłaby nasz pokój. Często decydujemy się na dwa różne kolory, które dodadzą do naszego pokoju lepszego kontrastu i podkreślą się wzajemnie. Następnie stajemy przed wyborem producenta farby,a tych jest naprawdę sporo, co rodzi nasze kolejne wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego materiału na nasze ściany. Czas mija, stajemy się nerwowi,a nasze ściany pozostaję niewzruszone.

Czy to już wszystko ?

Mijają kolejne cenne minuty ,a my powoli zaczynamy nabierać wątpliwości co do wyboru odpowiedniej farby dla naszych ścian. A to przecież dopiero początek naszego problemu. Przecież na wyborze farby się nie skończy. Następnie musimy dobrać odpowiedni wałek, których cena niejednokrotnie jest porównywalna z puszką farby. Ale to jeszcze nie koniec, wiaderko do mieszania farby , kratka i już powoli mamy skompletowany nasz mały warsztat malarski. Ale czy o czymś nie zapomnieliśmy? Przecież żeby pomalować ściany w naszym mieszkaniu musimy kupić folię i zabezpieczyć podłogę, meble o ile nie mieliśmy możliwości ich przestawienia w inne miejsce. Dopiero wtedy możemy powoli przystąpić do naszych prac malarskich. Ale czy nie mamy innego wyboru dla naszych ścian ?

Tapety XXI wieku.

Naklejanie tapet na ściany większości z nas kojarzy się z wszędzie wylewającym się klejem oraz co jakiś czas odpadającym paskiem tapety. Owszem kiedyś naklejanie tapet kojarzyło się z złem koniecznym, zawsze widoczne boki tapety na łączeniach poszczególnych pasków mogły doprowadzić niejednego estetę do szału. Ale to już przeszłość! Dziś rodzaj tapety ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Ich rozmiar, styl i wzór możemy zaprojektować sami ,a odpowiednie firmy wykonają je za nas.

Dodaj komentarz