Najczęstsze błędy popełniane podczas urządzania kawalerki – tego unikaj

Najczęstsze błędy popełniane podczas urządzania kawalerki – tego unikaj

Aranżowanie kawalerki tak, aby była maksymalnie funkcjonalna i jednocześnie ładna to bardzo trudne zadanie. Mały metraż może być sporym wyzwaniem i nie wszystkie rozwiązania dekoracyjne i aranżacyjne się tam sprawdzą. Jeśli chcesz, aby wygląd Twojej kawalerki nie był dziełem przypadku i była maksymalnie funkcjonalna, to koniecznie musisz unikać kilku błędów. Zobacz jakie wpadki najczęściej popełniamy podczas urządzania małych mieszkań i jak ich uniknąć.

Zbyt dużo … wszystkiego

Kawalerki mają to do siebie, że są zbyt małe, aby pomieścić w nich dużo mebli i prywatnych rzeczy. Zapomnij o przechowywaniu tam rowerów, wózków i innego rodzaju przedmiotów, które zabierają zbyt wiele cennego miejsca. Urządzając kawalerkę, powinieneś stawiać na minimalizm i ograniczyć rzeczy, które się tam znajdują do niezbędnego minimum. Staraj się także nie stawiać zbyt wielu bibelotów na szafkach i stołach. Nawet kilka przedmiotów, które leżą gdzieś na stole, podłodze czy szafie, w małej kawalerce mogą sprawiać wrażenie, jakby panował tam bałagan. Postaraj się umeblować swoje kilkadziesiąt metrów z głową i stawiaj na funkcjonalne meble, w których możesz przechowywać potrzebne Ci rzeczy.

Ciemne kolory

Nie od dziś wiadomo, że ciemne kolory pomniejszają optycznie wnętrze i po prostu nie sprawdzą się w małych mieszkaniach. Postaw na biel, pastele i jasne szarości. Unikaj za to zbyt dużej ilości czerni i czerwieni. Jasne kolory ścian powiększą optycznie pomieszczenie i sprawią, że będzie wydawać się bardziej przestronne.

Za duże meble

Kolejnym bardzo często spotykanym błędem podczas urządzania kawalerek jest dobór zbyt dużych mebli. Niestety mały metraż nie daje zbyt wielkiego pola do popisu, jeśli chodzi o meblowanie. Należy jednak pamiętać o podstawowej zasadzie – im mniej, tym lepiej. Zamiast kilkuosobowego narożnika o wiele lepiej sprawdzą się tapczany jednoosobowe i niewielkie pufki. Zbyt duże meble przytłoczą wnętrze, dlatego warto postawić na lekkie konstrukcje. Zamiast masywnej ławy postaw na małe stoliki kawowe na trzech nogach, a stół jadalniany zastąp wyspą kuchenną, przy której będą stały krzesła.

Źle dobrane dodatki

Skoro już wiesz, że zbyt duże meble nie sprawdzają się w kawalerkach i lepiej postawić na tapczany jednoosobowe, to warto też wspomnieć o dodatkach. Oczywiście nie może być ich zbyt wiele i należy dopasować je do stylu całego wnętrza. Nie zapełniaj wszystkich półek i szafek drobiazgami, wystarczy kilka obrazów, ramek na zdjęcia i świeczek. Figurki i inne bibeloty zagracą tylko przestrzeń i lepiej zostawić je do nieco większych mieszkań.

Dodaj komentarz