Nowoczesny salon – jak go urządzić? Porady i inspiracje

Nowoczesny salon – jak go urządzić? Porady i inspiracje

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że salon jest sercem domu. To właśnie tam spędzamy dużą część swojego wolnego czasu i regenerujemy siły przed kolejnym dniem. Warto zadbać o to, aby było to pomieszczenie nowoczesne, przytulne i sprzyjało relaksowi. Zobacz nasze inspiracje na nowoczesny salon, w którym odpoczynek i spotkania z gośćmi będą czystą przyjemnością.

Zasady urządzania nowoczesnego salonu

Jeśli chcesz urządzić salon w stylu nowoczesnym, to musisz kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że prócz ładnego wyglądu liczy się także funkcjonalność. Zwróć uwagę także na dobór kolorów – muszą być jednolite i spójne ze sobą. Do tego należy umiejętnie połączyć ze sobą dekoracje, dodatki i tekstylia. Nowoczesny salon to w dużej mierze minimalizm i właśnie tym należy kierować się podczas urządzania tego miejsca.

Ściany

Najlepszym wyborem będą jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze i sprawią, że będzie ono wyglądać na bardziej przestronne. Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie bardzo modnej cegły lub betonu. Ściany w nowoczesnym salonie powinny stanowić tło, dla reszty elementów i nie powinny odciągać uwagi od ważniejszych rzeczy, które się tam znajdują.

Meble

Postaraj się dopasować meble do możliwości, jakie daje Ci Twój salon. Jeśli masz do dyspozycji duży metraż, to śmiało możesz postawić na tanie sofy rozkładane, które pomieszczą kilka osób. Niezbędny będzie też designerski stolik kawowy i szafka pod telewizor. Unikaj nadmiaru mebli i raczej zrezygnuj z meblościanek, które zupełnie nie pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Dobrym pomysłem będzie też postawienie w salonie fotela, na którym można będzie się zrelaksować, czytając książkę. Postaw na meble o lekkich konstrukcjach, które nie przytłoczą wnętrza. Masywne, drewniane komody i stoły lepiej sprawdzą się w klasycznych wnętrzach i lepiej ich unikaj, jeśli zależy Ci na nowoczesnym salonie.

Nowoczesne dodatki

Prócz niezbędnych mebli takich jak tanie sofy rozkładane i stolika kawowego nie zapomnij też o wzbogaceniu wnętrz za pomocą dodatków. Nie obejdzie się bez dodatkowego oświetlenia, mogą to być np. lampy stojące o ciekawej konstrukcji wykonanej z metalu. Ściany możesz ozdobić za pomocą ciekawych, abstrakcyjnych grafik lub dużych, dekoracyjnych zegarów. Warto także skorzystać z luster, które optycznie powiększają pomieszczenie. Sprawdzą się one w szczególności w małych salonach. Pamiętaj też, aby nie przesadzać z nadmiarem dekoracji, im będzie ich mniej tym tak naprawdę lepiej.

Dodaj komentarz