Przekąski na wieczór filmowy – zdrowsza wersja ulubionego popcornu

Przekąski na wieczór filmowy – zdrowsza wersja ulubionego popcornu

Dla wielu osób wieczór spędzony przed telewizorem to ulubiona forma wieczornego relaksu po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Trudno jednak wyobrazić sobie filmowy wieczór bez chrupania ulubionych przekąsek. To właśnie dlatego na takie okazje kupujemy przeważnie chipsy, paluszki, krakersy, ciastka lub popcorn.  Nie ma co się jednak oszukiwać – przekąski te choć tak pyszne, to jedzone w nadmiarze nie wpływają dobrze na nasz organizm.

Samodzielne przygotowanie przekąsek na wieczór filmowy

Trudno jest wyobrazić sobie wieczór filmowy bez podjadania naszego ulubionego zestawu kinomaniaka. Jeśli zatem takie wieczory dość często goszczą w naszym domu, a my chcielibyśmy wprowadzić pewne zdrowe zmiany żywieniowe, to warto jest zacząć właśnie od zdrowych przekąsek. Nie musi to jednak oznaczać całkowitej rezygnacji z dotychczas kupowanych przez nas nachosów lub popcornu. Zamiast zastępować je warzywami, postawmy na samodzielne przygotowanie ulubionych przekąsek.

Ulubiony popcorn możemy przygotowywać na kilka różnych sposobów. Możemy przyrządzić go w kuchence mikrofalowej, piekarniku, na patelni, albo w garnku. Najpopularniejsza jest oczywiście pierwsza opcja, jednak dość często popcorn przygotowywany w mikrofalówce zdarza nam się przypalić. Oprócz tego niektóre z ziarenek kukurydzy nie robią magicznego pyk, które zmienia je w nasz ukochany popcorn. Najprostszym rozwiązaniem będzie zatem zdecydowanie się na zakup maszyny do robienia popcornu. Wbrew pozorom takie urządzenie wcale nie kosztuje dużo – o ile nie zależy nam na jego bardzo wypasionej wersji. A przy tym nie zajmuje ono tak dużo miejsca w naszej kuchni.

Maszyna do robienia popcornu – dlaczego warto ją posiadać?

Zakupienie maszyny do robienia popcornu jest szczególnie opłacalną inwestycją dla osób, którym ciężko jest wyobrazić sobie filmowy wieczór właśnie bez tej przekąski. Samodzielne prażenie kukurydzy w takim urządzeniu będzie dużo zdrowsze, ponieważ do jej środka nie trzeba dodawać oleju ani masła. Przyrządzony popcorn będzie zatem lżejszy i mniej kaloryczny. Oprócz tego takie urządzenie nie przypali nam żadnego cennego ziarnka kukurydzy.

Samo przygotowanie popcornu w takiej maszynie nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość ziaren kukurydzy i wsypać je do odpowiedniego pojemnika. Następnie nakładamy pokrywkę i podstawiamy miskę pod otwór wlotowy. Uruchamiamy sprzęt i nasz pyszny popcorn już po chwili będzie gotowy.

 

Dodaj komentarz