Skuteczny sposób na pozbycie się owadów z domu

Skuteczny sposób na pozbycie się owadów z domu

Okres wakacyjny to czas kiedy ochoczo otwieramy okna oraz drzwi balkonowe, aby wpuścić świeże powietrze do naszego domu. Lato to jednak nie tylko długie i słoneczne dni – to także czas wzmożonej aktywności owadów, które potrafią uprzykrzyć nam życie. Zwłaszcza nocą, gdy upragniony sen przerywa nam uporczywe bzyczenie nad uchem. Aby pozbyć się tego problemu możesz więc zainwestować w urządzenia owadobójcze, albo moskitiery w oknach.

Moskitiery w oknach – dlaczego warto je posiadać?

Moskitiera stanowi idealne zabezpieczenie naszego domu lub mieszkania przed nieproszonymi i bzyczącymi gośćmi. Taka w pełni funkcjonalna zasłona okienna bez mniejszego problemu przepuszcza światło oraz powietrze do naszego mieszkania, a przy tym nie zaburza widoczności na zewnątrz.  Moskitiera jako siatka o gęstych oczkach  jest bardzo trwałym materiałem, który odporny jest na promieniowanie UV, temperaturę oraz opady deszczu. Mimo odporności na zmieniającą się temperaturę na zewnątrz część producentów moskitier zaleca ich demontaż na zimę. To właśnie dlatego warto jest wybierać te moskitiery, które pozwalają na szybki i łatwy demontaż, który nie wymaga od nas wiercenia. Dzięki temu wszystkiemu moskitiera skutecznie ochroni nasz dom przed owadami nawet wtedy, gdy nasze okna są otwarte na oścież.

Jak dobrać rozmiar moskitiery do naszego okna?

Chroniącą nas przed owadami moskitierę możemy zamontować zarówno na oknach, jak również na drzwiach balkonowych. Zanim jednak to nastąpi bardzo ważne jest wykonanie pomiaru naszych okien. Aby nasza moskitiera była idealne dopasowana, należy otworzyć okno i zmierzyć je od wewnętrznej strony.

Po pobraniu dokładnych wymiarów z naszych okien możemy wreszcie kupić moskitiery. W niektórych sklepach możliwy jest wybór nie tylko wymiarów naszej moskitiery, lecz także materiału z którego została wykonana oraz jej koloru. Przykładowo na stronie: https://e-rzymskie.pl/, znajdziesz spory wybór ramek moskitiery, które stanowią jej najważniejszy element. W ofercie tego sklepu dostępne są także modne żaluzje oraz rolety rzymskie. Ramka moskitiery jest szkieletem całej konstrukcji naszej moskitiery, musi zatem być mocna, aby nie ulec zniszczeniu. Fajnym rozwiązaniem jest wybór jej koloru, który możemy dopasować pod kolor naszej stolarki okiennej. Dzięki temu moskitiera będzie jeszcze mniej widoczna.

Montaż moskitiery w oknie

W zależności od rodzaju naszych okien jak również samej moskitiery, jej montaż może odbywać się na kilka sposobów. My jednak skupimy się dziś na tym najpopularniejszym.

Najpopularniejsze moskitiery (tzw. ramkowe), które stosuje się w klasycznych oknach, montujemy bezinwazyjne, czyli bez zbędnego wiercenia. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalnych blaszek, które utrzymują naszą moskitierę za ramę okienną. Takie rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ w razie konieczności możemy łatwo oraz szybko ściągnąć naszą moskitierę, a następnie założyć ją ponownie. Jest to szczególnie przydatne, gdy decydujemy się na przechowanie naszej moskitiery przez zimę w domu. Wczesną wiosną, gdy owady ponownie zaczynają uprzykrzać nam życie, wyjmujemy naszą moskitierę, która będzie chronić nasz dom przed muchami, komarami osami oraz innymi owadami aż do późnej jesieni.

Dodaj komentarz