Szafa przesuwna na wymiar – na co zwrócić uwagę? 

Szafa przesuwna na wymiar – na co zwrócić uwagę? 

Trudno sobie wyobrazić mieszkanie bez szafy. To jeden z najważniejszych mebli w całym domu. Właśnie w niej możemy pomieścić większość naszych rzeczy. Dlatego bardzo ważny staje się wybór odpowiedniej szafy przesuwnej Vikk. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu szafy na wymiar? 

Szafa przesuwna na wymiar – wybierz odpowiednie miejsce 

Nie każdy ma miejsce w domu na osobną garderobę. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest szafa przesuwna na wymiar, która pomieści wszystkie nasze rzeczy. Gdzie ją umiejscowić? Najlepiej jest, kiedy mieszkanie posiada wnęki. Są one naturalnie optymalnym miejscem na szafę. Przede wszystkim dlatego, że taka szafa nie będzie zajmować dodatkowego miejsca i idealnie wypełni pustą przestrzeń. To także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ za boczne ściany szafy przesuwanej Vikk mogą posłużyć ściany wnęki. Dużą szafkę najlepiej jest umieścić w sypialni, ale wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie także w salonie. 

Inną opcją jest szafa przesuwna na wymiar wolnostojąca. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę użyteczność mebla. Szafy wolnostojące zajmują więcej miejsca, ale nie zawsze mamy w domu wnękę, którą możemy wypełnić. Takie rozwiązanie oczywiście również ma swoje zalety. Przede wszystkim szafy na wymiar są dobrym wyborem, ponieważ możemy je dostosować do swoich potrzeb i układu mieszkania. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy możliwość zaprojektowania także wnętrza szafy, to jest półek, szuflad, wieszaków. 

Jak zaprojektować wnętrze szafy? Szafa przesuwna na wymiar

Wnętrze szafy będzie zależeć od miejsca, w którym ją postawimy oraz od funkcji, którą ma pełnić. Jeśli umieścimy szafę w przedpokoju, to powinna mieć ona miejsca na długie płaszcze i kurtki. Niezbędne będą także szuflady na czapki, czy szaliki oraz półki na przykład na buty.  W szafie w przedpokoju warto również wygospodarować miejsce na takie rzeczy, jak odkurzacz, czy mop.

Inaczej natomiast będzie się prezentować szafa przesuwna na wymiar w sypialni, czy salonie. Szafa przesuwna na wymiar przeznaczona typowo na ubrania powinna mieć odpowiednią ilość półek. Warto jednak także przeznaczyć miejsce na drążek do wieszania ubrań na wieszaku, na przykład koszul, czy sukienek. Jeśli chcemy w tej samej szafie trzymać bieliznę, to powinniśmy uzupełnić ją o szuflady. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku majtek, biustonoszy, jak i skarpetek. Szufladę możemy przeznaczyć także na biżuterię, lub inne dodatki. 

Przy projektowaniu szafy przesuwnej na wymiar warto uwzględnić także dodatkowe mechanizmy, takie jak na przykład półki wysuwane. To idealne rozwiązanie jeśli większość ubrań przechowujemy złożone. Wysuwane półki znacznie ułatwią nam dostęp do ubrań i pozwolą na szybsze wyjmowanie. Przy projektowaniu szafy ważny jest także wybór mechanizmu otwierającego. Popularnym i wygodnym rozwiązaniem są szafy przesuwne. Sprawdzą się one zarówno z małych sypialniach, jak i przedpokojach, czy salonach. Przesuwane drzwi nie zajmują wiele miejsca, dzięki temu są funkcjonalne.

Dodaj komentarz