Walk-in – modna odsłona kabiny prysznicowej.

Walk-in – modna odsłona kabiny prysznicowej.

Szukasz ciekawej alternatywy dla zwykłej kabiny prysznicowej? Zatem Twój wybór powinien paść na kabinę prysznicową typu walk-in. Jesteś ciekaw czym się różni? Gdzie możesz ją umieścić i jakie ma zalety? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej. Zaczynajmy!
Zalety kabiny walk-in.
Jednym z największych plusów owej kabiny jest brak dodatków takich jak: brodzik czy próg. To automatycznie sprawia, że zmniejsza się ryzyko pojawienia się usterek. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, a zarazem zaletą jest brak zamykanych drzwi. Dzięki temu nic nas nie ogranicza podczas wejścia do kabiny. Wiele osób niezwykle ceni sobie tę cechę z jeszcze jednego ważnego punktu – taką kabinę jest nam o wiele łatwiej utrzymać w czystości.
Kabina prysznicowa walk-in w sypialni? Czemu nie!
Jeśli marzy Ci się prawdziwa nowoczesna sypialnia to nie może w niej zabraknąć… Kabiny walk-in! Na takie połączenie decyduje się coraz więcej architektów. Stąd też być może już natknąłeś się na projekty, które uwzględniają kabinę prysznicową w sypialni. Trzeba przyznać, że to dość innowacyjne połączenie – ciekawie wizualnie kabina komponująca się w nowoczesnej sypialni.
Ścianki w kabinach walk-in.
Jesteś ciekaw z czego wykonana jest kabina walk-in? Otóż głównym materiałem są tafle grubego szkła. Najczęściej o grubości 6-8 mm. Jeśli chodzi o sam wygląd owych tafli to do wyboru mamy klasyczne rozwiązanie, czyli przezroczyste szkło. Chcąc uzyskać efekt większej optymalnie łazienki, która będzie sprawiała wrażenie bardziej przestronniejszej warto zdecydować się na tę opcję. Wybór jest jednak szerszy – do naszej dyspozycji jest szkło piaskowane, barwione czy dekoracyjne. Na specjalne zamówienie klienta możliwe jest, by wykonać grawer na szkle. Warte uwagi są te modele kabin, które pokryte są specjalną powłoką. Usprawnia ona spływanie wody, a także utrzymanie całych tafli szkła w czystości.
O czym należy jeszcze pamiętać przed jej zakupem?
Przede wszystkim musimy zadbać o zabezpieczenie poniekąd jej wnętrza, czyli ścian i podłogi. Miejsce, które znajdzie się w przestrzeni kąpielowej powinno być wcześniej odpowiednio przygotowane. Podstawą jest, by zabezpieczyć je hydroizolacją. Jeszcze pod nią najlepiej gdyby znalazła jest warstwa uszczelniająca z folii w płynie. Dzięki temu będziemy spokojni, iż woda nie dostanie się do ścian czy podłogi. Naszej uwagi wymaga również możliwie jak najszybszy i mało skomplikowany odpływ wody do kanalizacji.
PODSUMOWANIE
Kabina walk-in to ciekawa opcja dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania. Mówimy tutaj o tak ciekawym designie, że może się on pojawić w sypialni! Prócz wyglądu warto zauważyć, że owa kabina prysznicowa jest niezwykle prosta w utrzymaniu czystości. Dlatego też jeśli posiadamy odpowiednio przygotowane podłoże i ściany możemy śmiało zdecydować się na ten jakże modny trend panujący zarówno w łazience jak i w sypialni.

Dodaj komentarz