Zalety domów modułowych

Zalety domów modułowych

Domy modułowe nie przestają zyskiwać swoich kolejnych zwolenników. W ostatnich latach buduje się ich coraz więcej. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są zalety domów modułowych?

Błyskawiczna budowa

Jedną z podstawowych zalet domów modułowych jest to, że czas który przeznaczamy na ich budowę jest naprawdę krótki. Nie jest to przedsięwzięcie, które ciągnie się w nieskończoność. W takim domu możemy zamieszkać już nawet kilkanaście tygodniu po podjęciu decyzji o jego budowie.

Dbałość o środowisko

Coraz więcej uwagi zwracamy na to, by nie obciążać środowiska naturalnego planety, na której żyjemy. I nic dziwnego. Większości nas sen z powiek spędza kryzys klimatyczny i wizja przyszłości, w której dostępność zasobów naturalnych stanie pod znakiem zapytania. Domy modułowe mogą być odpowiedzią na te troski. Stawiając taki dom możemy wykorzystać nawet kontenery morskie, jeszcze bardziej odciążając środowisko. Jest także możliwość zaopatrzenia ich w energię odnawialną z paneli słonecznych oraz ekologiczne ogrzewanie.

Mobilność domu

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na popularność domów modułowych jest to, że to jedne z naprawdę nielicznych domów, które w razie potrzeby możemy przenieść w inne miejsce. Dotyczy to zwłaszcza domów z kontenerów. Choć oczywiście stawiane są na fundamentach, to wciąż pozostają one mobilne.

Niski koszt budowy

Niemniej istotnym czynnikiem decydującym o popularności domów modułowych jest to, że postawienie takiego domu jest po prostu tanie. Kosztuje dużo mniej, niż zrealizowanie bardzo zbliżonego projektu przy tradycyjnym budownictwie. Tańsza jest zarówno sama budowa, jak i wykończenie takiego domu.

Budowa w każdych warunkach

Tradycyjna budowa domu może zostać wydłużona przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kiedy dom budowany jest na miejscu, wahania temperatury czy intensywne opady są w stanie popsuć szyki i znacząco wydłużyć czas budowy. W przypadku budowy domu modułowego jest zupełnie inaczej. Choć trzeba przygotować pod taki dom grunt i fundamenty, to większość elementów zabudowy przyjeżdża na miejsce już w stanie niemal gotowym. Oznacza to, że budowa nie jest zależna od warunków atmosferycznych.

Możliwość rozbudowy

Istotne jest także to, że nawet jeśli zdecydujemy się na niewielki dom modułowy, to z czasem możemy go po prostu rozbudować. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z czasem dodawać kolejne pokoje czy piętra. Do domu loftowego z powodzeniem dodać możemy także obszerny taras, który także w pewien sposób powiększy naszą przestrzeń życiową.

Dodaj komentarz