Jak wybrać narożnik do salonu – praktyczne wskazówki

Jak wybrać narożnik do salonu – praktyczne wskazówki

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tam przyjmujemy gości i relaksujemy się po całym dniu pracy. Bardzo ważna jest nie tylko aranżacja tego pomieszczenia, ale także odpowiednie wyposażenie, a w tym niezwykle ważny narożnik bądź sofa. Narożnik, bo to właśnie o nim dziś będzie mowa, zyskał dużą popularność w ciągu kilku ostatnich lat. Wypiera on powoli modę, na tradycyjne kanapy i wersalki i potrafi być naprawdę funkcjonalny i wygodny. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego mebla, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru. Oto kilka podstawowych zasad, którymi należy kierować się podczas zakupów.

Funkcje narożnika

Narożnik może Ci posłużyć nie tylko do wygodnego wylegiwania się po pracy, ale także do wielu innych rzeczy. Jedną z popularniejszych funkcji, jakie są dostępne w wielu modelach narożników, jest funkcja spania. Jeśli salon prócz swojej pierwotnej funkcji ma Ci także posłużyć nocą jako sypialnia to narożnik, który się rozkłada i można go zamienić w łóżko, będzie bardzo dobrym wyborem. Podczas zakupów zwróć też uwagę czy narożnik ma dodatkową komorę do przechowywania pościeli. Narożnik z funkcją spania przyda Ci się także, gdy będziesz musiał przenocować gości. Podczas zakupów warto więc zwrócić uwagę nie tylko na modele dekoracyjne, ale także te, które można w razie potrzeby rozłożyć i położyć się na nich spać. W wielu sklepach i internecie znajdziesz tanie narożniki rozkładane i jeśli masz taką możliwość, to warto postawić właśnie na taki mebel.

Wielkość narożnika

Narożnik powinien być nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale także dopasowany do metrażu pomieszczenia, w jakim ma się znaleźć. Jeśli do dyspozycji masz niewiele miejsca to postaw na modele, które pomieszczą trzy do czterech osób. Jeśli jednak szukasz narożnika do domu z dużym salonem, to rozglądaj się za większymi narożnikami, które pomieszczą kilkuosobową rodzinę. Mebel nie powinien przytłaczać wnętrza swoją wielkością i podczas zakupów koniecznie weź pod uwagę to, na jak duży narożnik możesz sobie pozwolić.

Materiał i cena

Materiał, z którego jest wykonany narożnik, musi być wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Tylko wtedy jego użytkowanie będzie przyjemne. Podczas zakupów zwróć uwagę na jakość materiału obiciowego i to, czy jest on łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu. Odporność na przecieranie też ma duże znaczenie. Dobry materiał, z którego jest wykonany narożnik, może jednak wiązać się z wyższą ceną. Na to także należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Wielu producentów oferuje tanie narożniki rozkładane, które mimo swojej atrakcyjnej ceny są naprawdę trwałe i wykonane z dobrego materiału obiciowego. Wystarczy się odrobinę rozejrzeć.

Dodaj komentarz