Mała architektura ogrodowa – idealny sposób na wypełnienie przestrzeni

Mała architektura ogrodowa – idealny sposób na wypełnienie przestrzeni

Mała architektura ogrodowa to bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Znakomicie ubogaca przydomowy teren, sprawiając, że ogród prezentuje się spójnie i atrakcyjnie. Niewielkie obiekty architektoniczne to znakomity sposób na wypełnienie przestrzeni.

Mała architektura ogrodowa – jakie elementy można wykorzystać do aranżacji?

Przy aranżacji ogrodu warto postawić na styl w jakim urządzona jest przestrzeń. Do okazałych rezydencji z klasycznymi ogrodami bardzo dobrze się sprawdzą betonowe lwy, figury aniołów, altanki z kolumnami w stylu greckim czy efektowne wodospady i kaskady wodne. Mniejsze figurki, takie jak krasnale, zajączki czy żaby świetnie będą wyglądać na tle zieleni w niedużych ogrodach, utrzymanych w klasycznym stylu. W ogrodzie urządzonym w stylu nowoczesnym można postawić obiekty o geometrycznych kształtach. Kule i półkule będą się bardzo efektownie w takiej przestrzeni prezentować. Ciekawym elementem aranżacyjnym są kosze gabiony w których można umieścić dekoracyjne otoczaki lub inne naturalne kamienie.

Co jeszcze można wykorzystać do wypełnienia przestrzeni? 

Mała architektura ogrodowa to nie tylko elementy o charakterze dekoracyjnym. W ogrodzie znakomicie się sprawdzą także obiekty o charakterze użytkowym. Zaliczyć do nich można takie elementy jak m.in.:

  • ławki i inne siedziska,
  • kosze na śmieci,
  • grille z betonu,
  • wiaty osłaniające,
  • obrzeża trawnikowe i palisady,
  • barierki i mostki.

Elementy małej architektury o charakterze użytkowym zapewnią komfortowe korzystanie z ogrodu. Niektóre elementy takie jak obrzeża i palisady podzielą przestrzeń na strefy, dzięki czemu będzie ona uporządkowana i harmonijna. Z palisad można stworzyć także efektowne donice czy dekoracyjne siedziska. Dobrym wyborem na aranżacje ogrodowe jest beton dekoracyjny, ponieważ jest materiałem trwałym, wytrzymałym i opornym na niekorzystanie warunki atmosferyczne.

Mała architektura ogrodowa – czy to idealny sposób na wypełnienie przestrzeni?

Wykorzystanie elementów małej architektury ogrodowej to idealny sposób na artystyczne zaaranżowanie przestrzeni. Zarówno obiekty o charakterze ozdobnym, jak i użytkowym odgrywają w przestrzeni zielonej bardzo ważną rolę. Dzięki niedużym elementom architektonicznym jakość życia mieszkańców wzniesie się na wyższy poziom. Korzystanie z ogrodu stanie się znacznie przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Wybór elementów małej architektury ogrodowej jest bardzo szeroki, dzięki czemu można ją dopasować do ulubionego stylu i własnych upodobań estetycznych. Pozwolą nawet na najbardziej wymyślną aranżację i nie ma na tym polu żadnych ograniczeń. Wyobraźnia i kreatywność to najlepsi pomocnicy przy kreowaniu ogrodu marzeń.

 

 

Dodaj komentarz