Jak odświeżyć meble ogrodowe po zimie?

Jak odświeżyć meble ogrodowe po zimie?

Jednym z etapów przygotowania ogrodu do kolejnego sezonu wiosenno-letniego jest wstawienie do niego mebli, które umożliwią nam relaks na świeżym powietrzu. Jeśli planujemy użyć mebli z poprzedniego sezonu, należy je odświeżyć. Jak odświeżyć meble ogrodowe, aby służyły nam jak najdłużej?

Meble ogrodowe spokojnie można nazwać meblami do zadań specjalnych. Oprócz tego, że mają być wygodne i dobrze się prezentować, to jeszcze muszą wyróżniać się dużą wytrzymałością i trwałością. Szczególnie dużą popularnością cieszą się drewniane meble ogrodowe, które gwarantują wspomniane wyżej cechy. Doskonale komponują się w otoczeniu natury i roślin. Solidne drewno dobrze radzi sobie w trudnych warunkach atmosferycznych, jednak to jego odpowiednia pielęgnacja powoduje, że drewnianymi meblami ogrodowymi możemy cieszyć się naprawdę długi czas. 

Renowację mebli ogrodowych warto przeprowadzać tak naprawdę co roku, przed rozpoczęciem sezonu. Jak odświeżyć meble ogrodowe po zimie? Odnowienie starych mebli wcale nie jest tak trudnym zadaniem! Wystarczy zastosować się do kilku kluczowych zasad pielęgnacji i użyć polecanych produktów do ochrony drewna – https://www.milabud.pl/pl/c/Ochrona-drewna/131. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się pięknymi meblami ogrodowymi przez wiele lat!

Dlaczego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja drewna?

Wiele osób kompletując zestaw mebli ogrodowych, decyduje się na drewniany materiał. Nic dziwnego – drewno jest stosunkowo tanie, świetnie prezentuje się w ogrodzie, a przy tym wyróżnia się naprawdę wspaniałą trwałością. To jednak właściwa jego pielęgnacja sprawia, że drewnianymi meblami ogrodowymi możemy cieszyć się przez lata. Dlaczego konieczne jest właściwa ochrona drewna? Ponieważ niezabezpieczona powierzchnia jest podatna na działanie czynników atmosferycznych. 

Po pewnym czasie drewno może pękać w wyniku wysychania. Oprócz tego zmienia ono swój odcień poprzez ciągłe działanie wody i promieni słonecznych. Niezabezpieczone niczym drewno może również negatywnie wpływać na nasz komfort, kiedy jest mokre. Woda wnika wtedy w jego strukturę, dlatego po deszczu nie wystarczy drewnianych mebli wytrzeć, jeśli nie są niczym pokryte. Muszą one porządnie wyschnąć. Właściwa pielęgnacja sprawia, że wszystkich tych niedogodności możemy uniknąć. Odpowiadamy więc, jak odświeżyć meble ogrodowe.

Jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe?

Aby zapewnić drewnianym meblom najlepszy wygląd i trwałość, najlepiej je zaimpregnować i pokryć odpowiednim preparatem. W tym celu świetnie sprawdzają się lakiery i lakierobejce. Dobrym rozwiązaniem jest także olej do drewna, lazura do drewna oraz wosk do drewna. Przed użyciem wybranego produktu należy jednak odpowiednio przygotować powierzchnię mebli, szlifując ją w celu pozbycia się poprzednich produktów, takich jak farby czy lakiery. Po odpowiednim oczyszczeniu, należy nałożyć impregnat. Kiedy będziemy mieć pewność, że już wysechł, możemy przystąpić do lakierowania lub olejowania, nakładając dwie warstwy w rekomendowanych przez producenta odstępach czasu. Tak przygotowane i zabezpieczone drewniane meble ogrodowe będą doskonale wyglądać przez cały sezon.

Dodaj komentarz