Jakie meble restauracyjne będą pasować do wnętrza każdego lokalu?

Jakie meble restauracyjne będą pasować do wnętrza każdego lokalu?

Wybór mebli do restauracji nie może być przypadkowy, lecz starannie zaplanowany. Zgodnie z powiedzeniem – klienci jedzą oczami, a wnętrza umeblowane estetycznie potrafią nie tylko zaciekawić klienta. Szczególnie ważne jest to w przypadku lokali, które w swojej okolicy mają większą konkurencję lub chcą pozyskać nowych klientów i sprawić, by po udanej wizycie przychodzili do nich częściej. Na co więc warto zwrócić uwagę? Omówmy najważniejsze pytania, które przychodzą do głowy podczas projektowania wystroju lokalu gastronomicznego, bez względu na jego charakter.

Meble restauracyjne – gdzie szukać?

Szukając odpowiednich mebli do naszej restauracji, możemy czuć się przytłoczeni ogromem wyboru. Możemy przebierać wśród setek modeli dostępnych w sklepach meblowych lub też zdecydować się na podpisanie umowy z solidnym stolarzem. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Niektórzy właściciele wolą korzystać z ofert sklepów internetowych takich jak Vast24.pl, dzięki takim sklepom w nagłym wypadku można dokupić meble z tej samej kolekcji i nie obawiać się o niedopasowanie do pozostałego wyposażenia. Zdecydowanym plusem jest także niska cena i szybki czas realizowania zamówienia.

Z kolei stoły i krzesła wykonane w pracowni stolarskiej mogą być równie piękne i solidne, jednak często wiąże się to z wyższą ceną i dłuższym oczekiwaniem na gotowe produkty. Nie mówiąc już o tym, że stolarz potrzebuje określony projekt mebli lub wzór, co może się okazać nieco problematyczne, gdy nie mamy w głowie określonej wizji.

Meble restauracyjne – jakie wybrać?

Najlepszym wyborem będą meble w uniwersalne, znajdujące długotrwałe zastosowanie, niezależnie od zmieniających się dekoracji. Polecane kolory to te neutralne, tak by można było je dopasować do kolorów ścian i wyposażenia. Meble w neutralnych kolorach możemy wykorzystać w niemal każdym lokalu, do tego z łatwością można dopasować kolorowe dodatki, obrusy, czy poduszki na siedziska. Dobrym pomysłem są także meble w kolorach czerni i bieli, które dopasują się do wszystkich innych barw użytych w wystroju.

Wygląd to nie wszystko

Oczywiście wybór najlepszych mebli nie może być podyktowany jedynie ich walorami estetycznymi. Biorąc pod uwagę fakt, że idąc do restauracji ludzie nastawiają się na spędzenie tam pewnego czasu, wiadome jest, że meble muszą być wygodne do siedzenia. Nawet najlepsze jedzenie nie będzie smakować tak dobrze, gdy po prostu gościom będzie niewygodnie. Krzesła powinny być zatem odpowiednio zaprojektowane, by spełniać wymogi większości gości. Zadbajmy więc o odpowiedni rozmiar siedziska i wysokość, na jakiej będzie zamontowane, a także o wygodne oparcia. Warto także pomyśleć o kilku wysokich krzesełkach do karmienia dzieci, szczególnie gdy w menu mamy propozycje dań dziecięcych. Na pewno klienci przybywający ze swoimi pociechami to docenią.

Innym aspektem jest także ogólna budowa i waga mebli. Co prawda stoły czy komody nie są często przestawiane, jednak inna rzecz w przypadku krzeseł. Zbyt ciężkie i toporne krzesła będą sprawiać problem gościom, nawet tym całkowicie sprawnym pod względem fizycznym. Mając na uwadze również osoby w starszym wieku bądź z innymi problemami z poruszaniem się, warto wybrać stabilne krzesła, które nie będą jednocześnie zbyt ciężkie i trudne do przesuwania. Na pewno skorzysta na tym również podłoga, która nie będzie tak narażona na porysowanie.

Dodaj komentarz