Jak urządzić balkon w bloku?

Jak urządzić balkon w bloku?

Kto posiada balkon w bloku, nawet taki mały wie, jak ważna staje się ta przestrzeń. Balkon jest przedłużeniem mieszkania, które nierzadko staje się dodatkowym pomieszczeniem. Szczególnie w nowym budownictwie, gdzie balkony rozmiarem przypominają mały pokój. Balkonowe aranżacje to ciekawy sposób na urozmaicenie przestrzeni i stworzenie zielonego zakątka oraz strefy relaksu. Zobacz jak w ciekawy sposób urządzić balkon.

Aranżacja balkonu: meble

Większe balkony, które rozmiarem przypominają taras mają bardzo duży potencjał do wykorzystania. Warto wygospodarować przestrzeń na stolik z krzesłami, który w słoneczne dni może posłużyć jako miejsce na śniadanie, czy popołudniową kawę. Ciekawym rozwiązaniem jest także stworzenie miejsca do siedzenia z europalet. Drewniane palety można wykorzystać do skonstruowania wygodnego siedziska. Na sam wierzch wystarczy położyć mały materac lub balkonowe poduchy. Jeszcze innym rozwiązaniem jest rozwieszenie między jednym a drugim końcem balkonu hamaka, lub przymocowanie do sufitu wersji brazylijskiej. Hamaki brazylijskie przypominające kształtem sznurowane kosze, to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, wykorzystywane do aranżacji balkonów. 

Aranżacja balkonu: podłoże 

Najczęstszym rozwiązaniem wykorzystywanym przy podłożu balkonowym są kafelki. Jednak te nie są najtrwalszym rozwiązaniem, dodatkowo w lato szybko się nagrzewają, a zimą zamarzają, przez co nierzadko pękają. Ciekawą alternatywą dla kafelków jest podłoże ze sztucznej trawy. Taka wykładzina sprawi, że poczujemy się jak w prawdziwym ogrodzie. Sztuczna trawa dobrej jakości jest inwestycją na lata. Dodatkowo jest łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu. Wysokiej jakości podłoża ze sztucznej trawy oferuje firma TENISTAL. Druga opcją, równie wytrzymałą i estetyczną jest podłoże z akrylu. Nawierzchnia akrylowa jest nowoczesnym rozwiązaniem, które bardzo dobrze sprawdzi się w przydomowym balkonie. Jest wytrzymała, minimalistyczna i prosta w utrzymaniu. Wierzchnia warstwa podłoża akrylowego decyduje o kolorze nawierzchni, więc kolor podłogi możemy sobie samodzielnie dopasować do indywidualnego projektu. 

Aranżacja balkonu: rośliny

Balkon w bloku mieszkalnym, to także świetne miejsce na założenie małego ogródka warzywno-owocowego lub ziołowego. W doniczkach można zasadzić małe pomidory, truskawki lub poziomki, a w większych doniczkach nawet rzodkiewkę, czy marchew. Na balkonie warto również posadzić zioła. Pięknym zapachem wypełnią nie tylko balkon, ale także kuchnię. Dla tych co chcą dodać przestrzeni koloru, balkon jest świetnym miejscem na kolorowe kwietniki.

Dodaj komentarz