Planowanie oraz aranżowanie przestrzeni tarasu

Planowanie oraz aranżowanie przestrzeni tarasu

Maj niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych miesięcy całego roku.  To właśnie wtedy przypada czas intensywnego wzrostu roślin, które kwitnąc tworzą cudowne zapachy na zewnątrz. Zachęca to do częstszego wychodzenia z domu, a tym samym spędzania czasu w swoim ogrodzie. Maj to także czas grillowania i spotkań z bliskimi – dlatego warto jest w tym miesiącu zadbać o odpowiednią aranżację tarasu, balkonu oraz całego ogrodu.

Określ przeznaczenie tarasu

Właściciele domów jednorodzinnych zawsze starają się maksymalnie wykorzystać przestrzeń znajdującą się na zewnątrz domu. Piękny ogród to oczywiście podstawa, jednak nie zapominajmy o tym, że również nasz taras powinien być miejscem przyjemnym dla oka. Zanim jednak przystąpimy do zagospodarowania tej przestrzeni warto jest zastanowić się nad funkcją, jaką będzie ona pełniła.

Większość osób zapragnie, aby taras był w głównej mierze miejscem relaksu. Jednak nie zapominajmy o tym, że od czasu do czasu, każdy z nas może zapragnąć zjeść posiłek na świeżym powietrzu. W tym celu specjaliści z http://e-zielonaoaza.pl/ doradzają podzielenie tarasu na dwie części. Jedna będzie skupiała się na wypoczynku – druga na biesiadowaniu. Na części posiłkowej nie powinno zabraknąć krzeseł oraz dużego stołu, do którego będziemy mogli spokojnie zaprosić rodzinę na grilla. W tym miejscu warto także pamiętać o odpowiednim naświetleniu. Ponadto na tej części zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać miejsca.

Jeżeli jednak nasz taras będzie wyłącznie miejscem relaksu, warto zainwestować w wygodną sofę, poduszki, bujane fotele oraz niewielki stolik do kawy. Dla poprawy wizualności tego miejsca warto także umieścić tu kwiaty, a także stylowe lampy z rozproszonym źródłem światła.

Trzymaj się jednego stylu

Po podjęciu decyzji odnośnie funkcjonalności tego miejsca, warto zdecydować się na jeden i konkretny styl, którego konsekwentnie będziemy się trzymać. Dlatego nie próbujmy na siłę wpasować w tą przestrzeń niepotrzebnych mebli z naszego domu. Stare, drewniane krzesła, z pewnością nie będą dobrze współgrały wizualnie z sofą, albo szklanym stołem. Dużo lepszym wyjściem będzie odrestaurowanie zużytych już mebli i nadanie im jednakowego stylu. Zamiast tego warto podjąć inwestycję i postawić na zakup nowych mebli.

Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni tarasu, to warto zwrócić  się o pomoc do http://e-zielonaoaza.pl/.  Dzięki skorzystaniu z pomocy specjalistów możemy zmienić nasze miejsce relaksu przed domem na reprezentacyjną przestrzeń cieszącą oko każdego. Ponadto będziemy mieli pewność, że nasz taras będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz