Jak urządzić sypialnię, aby zadbać o zdrowy sen?

Jak urządzić sypialnię, aby zadbać o zdrowy sen?

 

Jak urządzić sypialnię?

Urządzanie sypialni to proces, który pozwala na tworzenie przyjemnego i relaksującego miejsca do spania. Aby sypialnia była urządzona zgodnie ze sztuką aranżacyjną, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów podczas projektowania.

Jak wybrać wygodne łóżko?

Łóżko jest sercem każdej sypialni i zapewnia wygodę i wsparcie dla potrzeb użytkowników. Warto zwrócić uwagę na jego rozmiar i wziąć pod uwagę wielkość pokoju. W większych sypialniach sprawdzi się pełnowymiarowe łóżko, natomiast na mniejszych metrażach lepszą opcją będą łóżka składane.

Nie zapominajmy o wygodnym materacu, by zapewnić wsparcie dla ciała. Zamiast kierować się oznaczeniami producentów dotyczących twardości, lepiej udać się do sklepu i przetestować, który materac będzie dla nas odpowiedni. Zakłada się, że idealny materac to taki, na którym po położeniu się jesteśmy w stanie z lekkim oporem wsadzić rękę pod lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

Jakie kolory do sypialni wybrać?

Kolorystyka sypialni powinna być spokojna i relaksująca, sprzyjająca wypoczynkowi. Jasne, pastelowe kolory oraz beże i szarości będą trafionym wyborem, ponieważ pochłaniają mniej światła i powodują, że są one bardziej przytulne.

Starajmy się utrzymywać dwie główne tonacje kolorystyczne. W ten sposób zapobiegniemy niechcianemu chaosowi w pokoju i będziemy mogli swobodnie się odprężyć przed snem. Wprowadźmy również nieco odcienia zielonego chociażby w postaci naturalnej roślinności. W końcu nie od dziś wiadomo, że zieleń działa uspokajająco i koi nerwy.

Jak dobrać oświetlenie w sypialni?

Oświetlenie w sypialni powinno być użyteczne i przytulne. Lampki nocne i punktowe oświetlenie powinny być indywidualnie dobrane według naszych potrzeb. Dla przykładu, jeżeli lubimy czytać przed snem wygospodarujmy miejsce na niewielką lampkę nocną z ruchomym wysięgnikiem, który będziemy mogli odpowiednio ustawić i manewrować światłem. Jeżeli mamy ograniczony metraż dobrym rozwiązaniem są kinkiety zamontowane u wezgłowia łóżka.

Dodatkowo pamiętajmy o wyposażeniu okien w niezbędne zasłony i rolety, które uniemożliwią dostawanie się świateł ulicznych do wnętrza pomieszczenia. Sztuczne oświetlenie zewnętrze potrafi doprowadzić nawet do bezsenności.

Sypialnia powinna być przede wszystkim miejscem relaksu, dlatego kluczem do sukcesu w jej aranżacji jest dobranie elementów dekoracyjnych. Dzięki temu sypialnia stanie się miejscem, w którym moglibyśmy wypocząć po całym dniu. Ważne jest też, by styl i ustawienie sypialni pasowały do naszych preferencji, tak by czuć się w niej jak najlepiej. Pamiętaj, że sypialnia to miejsce, w którym możesz skorzystać z wygody i komfortu.

 

Dodaj komentarz