Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?

W nowoczesnych kuchniach bardzo chętnie wykorzystujemy sprzęty do zabudowy. Można z powodzeniem zabudować lodówkę, mikrofalówkę, czy też piekarnik. Dzięki temu nasza kuchnia zachowa spójność i pozwoli na funkcjonalność. Jak wybrać piekarnik do zabudowy? O czym warto pamiętać?

Piekarnik do zabudowy

Proces wyboru piekarnika do zabudowy nie zawsze jest łatwy.  Producenci oferują wiele solidnych produktów, które dopasujemy do swoich oczekiwań. O czym pamiętać podczas zakupu? Musimy mieć na uwadze liczne parametry, które wpływają na wygodne użytkowanie. W tym wypadku nie ma znaczenia wygląd sprzętu, gdyż zostanie on zabudowany. Jedną z najważniejszych kwestii jest pojemność komory. Obecnie dobrać można piekarniki od 30 do 90 litrów pojemności. Zapomnijmy o tych najmniejszych, które nie zapewniają wygodne użytkowania. Warto skupić się na urządzeniach od 50 do 70 litrów. Doskonale spełniają one oczekiwania standardowej rodziny. 

 

Istotne parametry

Co jeszcze jest ważne? Kolejny aspekt to rodzaj panelu sterowania. Na rynku znajdziemy:

  • Sterowanie manualne – odbywa się za pomocą gałek i pokręteł. W ostatnim czasie taka opcja wraca do łask. Docenić trzeba prostotę obsługi i to, że piekarniki ciekawie się prezentują. 
  • Sterowanie elektroniczne – cieszy się największym uznaniem. W tym wypadku korzystamy z wyświetlacza ciekłokrystalicznego. Zazwyczaj sterowanie bazuje na panelu dotykowym. Atutem jest to, że dokładnie widzimy wszelkie parametry pracy naszego urządzenia. 

Nie zapominajmy także o termoobiegu. To ciekawa funkcja piekarnika, która pozwala podgrzewać potrawę równomiernie. Termoobieg wpływa na rotacyjny ruch powietrza gorącego we wnętrzu piekarnika. Potrawa jest ogrzewana z każdej strony, a my zachowujemy komfort. 

 

Poza tym, użytkownicy doceniają funkcję gotowania na parze. Jest to jedna z najzdrowszych metod gotowania, która ma szerokie grono zwolenników. Gotowanie na parze sprawia, że zachowujemy cenne składniki odżywcze i witaminy. Plusem jest też to, że dania zachowują naturalny zapach i smak. 

 

Nowoczesny piekarnik

Piekarnik do zabudowy powinien stawiać na funkcje nowoczesne i łatwe w obsłudze. Na szczęście producenci cały czas nas zaskakują, oferując coraz nowsze modele urządzeń. Jeśli nie wiemy, jaki sprzęt wybrać, skorzystajmy z pomocy sprzedawcy w sklepie. Doświadczona osoba wskaże nam, które wersje są najbardziej cenione przez klientów. Pamiętajmy o tym, że piekarnik do zabudowy pozwala stworzyć wnętrze spójne i przytulne. Urządzenia w zabudowie pasują do całej aranżacji wnętrza, gdyż są schowane w szafach kuchennych. To z pewnością propozycja doskonała dla każdego nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza, gdzie zależy nam na efektownej aranżacji pomieszczenia. 

Dodaj komentarz