Kiedy warto kupić małe rozkładane sofy z funkcją spania?

Kiedy warto kupić małe rozkładane sofy z funkcją spania?

Małe rozkładane sofy z funkcją spania to ogromny wybór mebli w najróżniejszym stylu, które znajdą zastosowanie we wnętrzach zaaranżowanych zgodnie z rozmaitymi trendami. Duży wybór modeli, odmienna kolorystyka i desenie, a także użyte materiały sprawiają, że małe sofy do spania są dość powszechnie spotykane w domach i mieszkaniach. Kiedy małe sofy z funkcją spania sprawdzą się szczególnie? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Salon w kawalerce

Salon w kawalerce to jedno z miejsc, w którym małe sofy pojawiają się najczęściej. Ograniczony metraż sprawia, że każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Bardzo często zdarza się również, że w kawalerkach nie ma osobnego pomieszczenia, w którym można by urządzić sypialnię. W związku z tym salon staje się jednocześnie strefą relaksu po całym dniu pracy, miejscem przyjmowania gości, a także sypialnią. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń i zaaranżować ją nie tylko w sposób atrakcyjny, ale również praktyczny.

Salon wielofunkcyjny

Salony wielofunkcyjne od kilku lat są bardzo popularne zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Pozwalają na aranżację otwartej przestrzeni, w której znajdują się aneks kuchenny, strefa relaksu oraz strefa jadalna. Bardzo często poszczególne części takiego salonu oddzielone są od siebie tylko lekkimi meblami albo wyodrębnione za pomocą innych płytek na podłodze czy też dodatków. Nagromadzenie wielu funkcji, mebli i sprzętów na jednej powierzchni, podobnie jak w przypadku kawalerek, często wymusza rozwiązania zajmujące jak najmniej miejsca. W tego rodzaju salonie rozkładana sofa może być używana w sposób standardowy, ale również stać się łóżkiem dla gości czy domowników.

Mały pokój dorastającego dziecka

W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, kiedy coraz chętniej aranżuje przestrzeń wokół siebie, a konieczność rozdzielenia rodzeństwa czy przeniesienia się z pokoju rodziców staje się nieodzowne. Jeśli nowym pokojem kilkulatka lub nastolatka jest niewielkie pomieszczenie, to mała sofa rozkładana będzie meblem idealnym. Za dnia może stanowić mebel, z którego korzysta dziecko wraz z zaproszonymi rówieśnikami, miejsce do zabawy czy odpoczynku, a z kolei po zmroku stawać się wygodnym łóżkiem. Jest to szczególnie cenne rozwiązanie w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które często na niewielkiej przestrzeni muszą mieć jeszcze biurko, regały na książki, szafki i wiele innych elementów, które w sumie zajmują dużo przestrzeni.

Pokój gościnny

Sofa tego rodzaju będzie też praktycznym rozwiązaniem w przypadku osób dysponujących dodatkowym pokojem dla gości, a przede wszystkim osób, które często są odwiedzane przez rodzinę czy przyjaciół zostających na noc. Dzięki temu zawsze można rozłożyć mebel i cieszyć się dodatkowymi miejscami do spania. Na co dzień złożona sofa nie będzie zajmowała dużo miejsca, a pokój można wykorzystywać do różnych celów.

Dodaj komentarz