Jakie krzewy owocowe posadzić na wiosnę?

Jakie krzewy owocowe posadzić na wiosnę?

Dla wielu osób, ogród to wizytówka domu. Bardzo często widoczny jest na pierwszy rzut oka i świadczy o właścicielu. Nie bez powodu, spora liczba osób pragnie stworzyć przytulne i ciekawe miejsce w swoim ogródku. Po zimie, najlepiej jest dodać coś świeżego do naszego ogrodu.  Dzięki temu zabiegowi, zyskamy pociechę dla oka i atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Ciekawym pomysłem mogą okazać się krzewy owocowe, które wniosą nie tylko fajny klimat, lecz również pyszne zbiory. Przedstawiamy najchętniej wybierane krzewy owocowe, które możemy zasadzić wiosną.

Maliny, czyli najchętniej uprawiane krzewy owocowe

Maliny to nie tylko przepyszne, lecz także zdrowe owoce. Cenne witaminy, możemy zbierać już od wczesnego lata, aż po późną jesień. W naszym kraju, panują wręcz idealne warunki do obfitego owocowania. Oprócz bogatych w witaminy owoców, możemy wykorzystać liście malin, z których możemy przyrządzić, równie zdrowy napar. Wśród leczniczych właściwości malin, możemy wyróżnić: pomoc w walce z przeziębieniami czy infekcjami. Krzewy malin bardzo lubią dobrze nasłonecznione miejsca, dlatego warto mieć to na uwadze podczas wybierania miejsca. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o częstym nawadnianiu.

Borówka amerykańska

To kolejny popularny krzew owocowy, jednakże nie jest, aż tak łatwy w uprawie. Warto dodać jednak, że dobrze radzi sobie z niskimi temperaturami. Najlepsze warunki do owocowania, to takie, w których krzewy są dobrze nasłonecznione i osłonięte od wiatru. Korzenie krzewu wymagają kwaśnej gleby, bogatej w składniki pokarmowe. Borówki to nie tylko przepyszny smak, lecz także pełnia witamin. Owoce te między innymi dobrze wpływają na jelita, a także obniżają poziom złego cholesterolu.

Krzewy winogron

Miłośnicy win i dobrych owoców, z pewnością nie pogardzą winogronami. Ich sadzenie rozpocząć możemy na początku wiosny, w tym celu wykopujemy spore dołki, znacznie większe niż objętość korzeni. Winogrona podobnie jak maliny i borówki, lubią dobrze nasłonecznione miejsca. Winogrona dzięki bogatym minerałom, wpływają pozytywnie na jakość skóry. Nie tylko dbają o zdrowy wygląd cery, lecz także pomagają w przypadku podrażnienia naskórka.

Podsumowując, nasz ogród będzie znacznie bogatszy i atrakcyjniejszy, gdy posadzimy w nim krzewy owocowe. To nie tylko ciekawa ozdoba naszego ogródka, lecz także moc witamin dla każdego domownika. Wspierajmy swój układ odpornościowy, dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych, które sami wyhodujemy. Warto pamiętać, że domowe owoce, będę znacznie cenniejsze niż te zakupione w sklepie.

Dodaj komentarz