Koszule z krótkim rękawem – hit czy kit?

Koszule z krótkim rękawem – hit czy kit?

Mówi się, że każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jedną koszulę. Nasuwa się natomiast pytanie: jaką? Wśród męskich koszul możemy wyróżnić wiele rodzajów czy krojów. Dodatkowo koszule możemy podzielić na te bardziej eleganckie lub noszone na co dzień. Wiele kontrowersji budzą natomiast koszule z krótkim rękawem. Zatem przyjrzyjmy się im dokładniej.

Koszule z krótkim rękawem a garnitur

Podstawową zasadą podczas tworzenia eleganckiej stylizacji jest niezakładanie koszul z krótkim rękawem pod marynarkę. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie wybór eleganckiej koszuli z długim rękawem. Dodatkowo warto wzbogacić stylizację krawatem lub muchą. Według savoir-vivre nawet w upalne dni koszula z krótkim rękawem podczas uroczystych okazji jest niedozwolona. Przyjmuje się, że w przypadku wysokich temperatur, dozwolone jest podciągnięcie rękawów.

Przykładowe stylizacje z wykorzystaniem koszul z krótkim rękawem

Okazuje się, że stworzenie efektownej stylizacji z wykorzystaniem koszuli z krótkim rękawem, nie jest wcale takie trudne. Przede wszystkim możemy łączyć tego typu koszule z klasycznymi dżinsami. Co więcej, do tego typu koszul pasują nie tylko długie, lecz także krótkie spodnie. Dzięki czemu zyskujemy większe pole do manewru. W celu uzyskania bardziej eleganckiej stylizacji, możemy połączyć klasyczną koszulę z krótkim rękawem ze spodniami chino. Dodatkowo w chłodniejsze dni, outfit możemy uzupełnić swetrem, płaszczem lub kurtką. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na nieco luźniejszą stylizację, możemy założyć t-shirt, na który założymy rozpiętą koszulę z krótkim rękawem.

Koszule z krótkim rękawem – ciekawe wzory

Wśród modnych wzorów na koszulach znalazły się elementy: geometryczne, krata, paski, kropki, a nawet wzory kwiatowe czy tropikalne printy. Koszule z krótkim rękawem są bardzo popularne latem, zwłaszcza podczas egzotycznych wakacji. Podczas ciepłych dni wielu panów decyduje się na koszule ze wspomnianymi wcześniej kwiatowymi lub tropikalnymi wzorami. Co więcej, fani modowych trendów, na rynku mogą znaleźć koszule z krótkim rękawem z motywem zwierzęcym.

Kiedy nosić koszulę z krótkim rękawem?

Przede wszystkim należy pamiętać o najważniejszej kwestii, a mianowicie: koszula z krótkim rękawem w oficjalnych sytuacjach jest niedopuszczalna. Dlatego nie powinniśmy łączyć jej z garniturem. Z koszulą z krótkim rękawem możemy stworzyć wiele ciekawych stylizacji na co dzień. Idealną okazją może być spotkanie ze znajomymi czy rodzinny obiad. Co więcej, tego typu koszule to świetny wybór podczas wakacji czy letnich dni w nieoficjalnych sytuacjach.

Dodaj komentarz