Krzesła i fotele pracownicze – komfort podczas wielogodzinnej pracy

Krzesła i fotele pracownicze – komfort podczas wielogodzinnej pracy

Dobrej jakości krzesła i fotele pracownicze powinny znaleźć się w każdym biurze. Są to jedne z najniezbędniejszych mebli biurowych, gdyż pracownicy korzystają z nich niemal bez przerwy. Na szczęście obecnie mamy szeroki wybór tego typu mebli, dzięki czemu możemy dostosować je do charakteru pracy, a także wystroju naszego biura. Podpowiada sklep No Name Office

Krzesła i fotele pracownicze najwyższej jakości – dlaczego ich potrzebujemy

Pracownicy biurowi korzystają z krzeseł i foteli pracowniczych przez kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie. Po takim czasie wszelkie wady budowy mebla są boleśnie odczuwalne. Korzystanie ze źle wyprofilowanych mebli przez dłuższy czas może doprowadzić do osłabienia wydajności pracy, a czasem nawet problemów zdrowotnych, łącznie ze zmianami zwyrodnieniowymi.

Tylko profesjonalne krzesła i fotele są w stanie zminimalizować negatywne skutki siedzącej pracy. Dodatkowo warto wspomnieć, że są one wizytówką naszego biura.

Jeżeli mamy możliwość zainwestujmy w krzesła i fotele pracownicze od producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu mebli biurowych. Do takich firm zaliczamy między innymi LD Seating, B Group, MDD, Flokk, Bejot, Profim. W ich ofercie znajdziemy krzesła i fotele, które sprawdzą się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym biurze.

Idealne krzesło do wielogodzinnej pracy

Idealne krzesła i fotele pracownicze do wielogodzinnej pracy są znakomicie wyprofilowane i wykonane z solidnych materiałów. Dobrym przykładem mogą być fotele marki B Group. Są to fotele na kółkach, co umożliwia pracownikowi swobodne przemieszczanie się na niewielkie odległości bez konieczności podnoszenia się. Posiadają podłokietniki i zagłówek, dzięki czemu pracownik może się na nich wygodnie oprzeć. Latem ogromne znaczenie ma przewiewne oparcie, które wykonane jest z mocnej siateczki. Osoba korzystająca z takiego fotela nie spoci się nawet podczas awarii klimatyzacji.

Ważną cechą fotela pracowniczego jest możliwość regulacji. Możemy regulować głębokość siedziska, kąt nachylenia oparcia, wysokość. Dzięki tym funkcjom fotel będzie odpowiedni zarówno dla filigranowej kobiety, jak i dobrze zbudowanego mężczyzny.

Krzesła wygodne i eleganckie

Jeżeli szukamy foteli i krzeseł pracowniczych, które pasowałyby do eleganckiego biura, koniecznie zapoznajmy się z ofertą marki Profim. Ozdobą naszego biura będzie efektowne krzesło obrotowe w kolorze turkusowym. Posiada ono ciekawy, geometryczny kształt, a dodatkowo jest bardzo dobrze wyprofilowane. Jeżeli zależy nam na bardziej stonowanej kolorystyce – zwróćmy uwagę na beżowy fotel obrotowy na kółkach. Bardzo eleganckie krzesła i fotele pracownicze ma w swojej ofercie również firma LD Seating.

 

Krzesła i fotele pracownicze – jakich błędów lepiej unikać?

Kupując krzesła i fotele pracownicze powinniśmy dobrze się zastanowić czego potrzebujemy. Jeżeli posiadamy małe biuro, lepiej jest kupić tylko taką ilość mebli, jakiej rzeczywiście potrzebujemy. Ich nadmiar mógłby utrudniać poruszanie się po biurze. W małych biurach lepiej sprawdzą się wygodne, lekkie krzesła pracownicze. Zakup masywnego fotela byłby błędem, gdyż taki mebel zajmuje dość dużo miejsca, a także optycznie zmniejsza pomieszczenie.

Nie musimy kupować najdroższych foteli i krzeseł pracowniczych, jednak nadmierne oszczędzanie na nich jest błędem. Kupno taniego krzesła to rozwiązanie na chwilę. Pamiętajmy, że meble biurowe są bardzo intensywni eksploatowane. Krzesła i fotele, które są zupełnie wystarczające do domu, w biurze szybko ulegną zniszczeniu.

Dodaj komentarz