Robot kuchenny w każdej kuchni

Robot kuchenny w każdej kuchni

W naszych kuchniach pojawia się coraz więcej rozmaitych sprzętów, które mają za zadanie maksymalnie ułatwić nam procesy przygotowywania posiłków, soków czy przekąsek. Muszą doskonale sprawdzać się w swojej roli, a na dodatek wykazywać się niezwykłą praktycznością – muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, nie zajmować zbyt wiele miejsca i tym podobne. Dodatkowym atutem takich robotów jest dobry design, który ozdobi naszą kuchnię. Na jaki sprzęt najlepiej się zdecydować?

Robot z misą obrotową

Popularność robotów kuchennych z misą obrotową wciąż wzrasta. Nic w tym dziwnego – bowiem są one naprawdę bardzo praktyczne, zazwyczaj ich cena nie różni się drastycznie od tych ręcznych bez misy, a także nie zajmują zbyt wiele miejsca w naszych kuchniach. Ich bezapelacyjną zaletą jest komfort użytkowania. Otóż podczas przyrządzania posiłków za pomocą takiego właśnie robota kuchennego, który wyposażono dodatkowo w obrotową misę – mamy całkowicie wolne obie ręce. Kiedy nie musimy w jednej z nich trzymać miksera – mamy szansę zdecydowanie szybciej przygotować różnego rodzaju smakołyki. Bez problemu możemy sięgnąć po oddalony składnik oraz łatwo dozować kolejne składniki do miksowanej masy.

W takim robocie kuchennym z łatwością utrzemy ciasto, rozmaite kremy, a także przyrządzimy pyszny majonez, ubijemy śmietanę lub doskonałą pianę z białek. Warto zaznaczyć, że tego typu produkty zazwyczaj są łatwe w montażu oraz demontażu, a także w utrzymaniu czystości. Sprawdzą się także w małych kuchniach, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Robot kuchenny z sokowirówką i maszynką do mięsa

Okazuje się, ze lubimy mieć sprzęty, które doskonale sprawdzą się w różnych okolicznościach. Doskonałym przykładem na to jest duża popularność robotów kuchennych, które wyposażono zarówno w sokowirówki, jak i w maszynki do mięsa! Całe spektrum możliwości pozwala nam na wypicie szklanki pysznego, zdrowego soku, a także na zmielenie mięsa gwarantujące nam wiedzę o tym, co rzeczywiście zjadamy.

Takie wieloczynnościowe roboty doskonale sprawdzą się w kuchniach każdej wielkości. Są bardzo praktyczne, a pamiętajmy, że ostatnio funkcjonalność jest trendy!

Robot do robienia ciasta

Z łatwością możemy upiec ciasto za pomocą ręcznego miksera, a nawet zwykłej „trzepaczki”. Jednak warto sobie ułatwiać pracę w kuchni, jeśli tylko jest to możliwe. Dzięki temu będzie ona zdecydowanie mniej czasochłonna, a dodatkowo – znacznie przyjemniejsza.

Jeśli należymy do osób kochających słodkości i często piekących ciasta – powinniśmy zdecydować się na robot planetarny, którego mieszadła wyróżniają się właśnie ruchem planetarnym. Dzięki temu, mieszana masa powstaje szybciej, efektywniej. Trzeba zaznaczyć, że taki robot lepiej napowietrza ciasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.