Robot kuchenny w każdej kuchni

Robot kuchenny w każdej kuchni

W naszych kuchniach pojawia się coraz więcej rozmaitych sprzętów, które mają za zadanie maksymalnie ułatwić nam procesy przygotowywania posiłków, soków czy przekąsek. Muszą doskonale sprawdzać się w swojej roli, a na dodatek wykazywać się niezwykłą praktycznością – muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, nie zajmować zbyt wiele miejsca i tym podobne. Dodatkowym atutem takich robotów jest dobry design, który ozdobi naszą kuchnię. Na jaki sprzęt najlepiej się zdecydować?

Robot z misą obrotową

Popularność robotów kuchennych z misą obrotową wciąż wzrasta. Nic w tym dziwnego – bowiem są one naprawdę bardzo praktyczne, zazwyczaj ich cena nie różni się drastycznie od tych ręcznych bez misy, a także nie zajmują zbyt wiele miejsca w naszych kuchniach. Ich bezapelacyjną zaletą jest komfort użytkowania. Otóż podczas przyrządzania posiłków za pomocą takiego właśnie robota kuchennego, który wyposażono dodatkowo w obrotową misę – mamy całkowicie wolne obie ręce. Kiedy nie musimy w jednej z nich trzymać miksera – mamy szansę zdecydowanie szybciej przygotować różnego rodzaju smakołyki. Bez problemu możemy sięgnąć po oddalony składnik oraz łatwo dozować kolejne składniki do miksowanej masy.

W takim robocie kuchennym z łatwością utrzemy ciasto, rozmaite kremy, a także przyrządzimy pyszny majonez, ubijemy śmietanę lub doskonałą pianę z białek. Warto zaznaczyć, że tego typu produkty zazwyczaj są łatwe w montażu oraz demontażu, a także w utrzymaniu czystości. Sprawdzą się także w małych kuchniach, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Robot kuchenny z sokowirówką i maszynką do mięsa

Okazuje się, ze lubimy mieć sprzęty, które doskonale sprawdzą się w różnych okolicznościach. Doskonałym przykładem na to jest duża popularność robotów kuchennych, które wyposażono zarówno w sokowirówki, jak i w maszynki do mięsa! Całe spektrum możliwości pozwala nam na wypicie szklanki pysznego, zdrowego soku, a także na zmielenie mięsa gwarantujące nam wiedzę o tym, co rzeczywiście zjadamy.

Takie wieloczynnościowe roboty doskonale sprawdzą się w kuchniach każdej wielkości. Są bardzo praktyczne, a pamiętajmy, że ostatnio funkcjonalność jest trendy!

Robot do robienia ciasta

Z łatwością możemy upiec ciasto za pomocą ręcznego miksera, a nawet zwykłej „trzepaczki”. Jednak warto sobie ułatwiać pracę w kuchni, jeśli tylko jest to możliwe. Dzięki temu będzie ona zdecydowanie mniej czasochłonna, a dodatkowo – znacznie przyjemniejsza.

Jeśli należymy do osób kochających słodkości i często piekących ciasta – powinniśmy zdecydować się na robot planetarny, którego mieszadła wyróżniają się właśnie ruchem planetarnym. Dzięki temu, mieszana masa powstaje szybciej, efektywniej. Trzeba zaznaczyć, że taki robot lepiej napowietrza ciasto.

Dodaj komentarz