Dlaczego warto zdecydować się na kuchnię w stylu skandynawskim?

Dlaczego warto zdecydować się na kuchnię w stylu skandynawskim?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na kuchnię w stylu skandynawskim. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ ma ona zdecydowanie więcej zalet, niż mogłoby się wydawać. 

Połączenie minimalizmu z prostotą

Omawiany styl skandynawski jest w najprostszym możliwym ujęciu połączeniem minimalizmu, elegancji, prostoty i czystości. bardzo trudnym zadaniem będzie znalezienie skomplikowanych form czy zbędnych elementów. Godny uwagi jest również fakt, że kuchnia skandynawska posiada bardzo małą liczbę dekoracji. Do najważniejszych cech tego stylu trzeba zaliczyć wygodę, użyteczność, praktyczność i funkcjonalność. Kuchnie tego typu mają ogromną liczbę zwolenników ze względu na minimalizm czy łatwość zachowania czystości. Ponadto zarówno kobiety, jak i mężczyźni uwielbiają styl skandynawski ze względu na uniwersalizm. Doskonale zda egzamin zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. 

Charakterystyczna kolorystyka

Warto zaznaczyć, że paleta barw, która jest wykorzystywana do stworzenia kuchni w stylu skandynawskim nie jest bardzo obszerna. Przeważnie są to jasne, stonowane i pastelowe kolory. Stanowią one doskonałą bazę do mebli czy elementów dekoracyjnych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kuchnie w omawianym stylu w zdecydowanej większości przypadków są monochromatyczne. Ściany, meble i podłogi utrzymywane są bowiem w odcieniach beżu, chłodnej bieli czy szarości. 

Co warto wiedzieć o meblach kuchennych w stylu skandynawskim?

Ogromnym atutem mebli kuchennych jest idealne połączenie funkcjonalności z estetyką. Należy mieć świadomość, że styl skandynawski bardzo nawiązuje do natury. Można zaobserwować, że wspomniane meble często wykonywane są z drewna. Godny uwagi jest fakt, że drewniane blaty i fronty, które w zdecydowanej większości przypadków są gładkie zarówno doskonale się prezentują, jak i są niezwykle łatwe w konserwacji. Jak wiadomo meble muszą być funkcjonalne. Wyposażone są zatem w użyteczne szuflady, szafki. 

Zabudowa

Zadaniem kuchni skandynawskiej jest usprawnienie i ułatwienie codziennych czynności wszystkich domowników. Oznacza to tym samym, że musi ona wyróżniać się solidnością wykonania i prostotą. Rekomendowane jest, by ich kształt, forma czy wygląd nadały pomieszczeniu poczucie uporządkowania. Meble, a także pozostałe sprzęty w kuchni skandynawskiej muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Osoby, które widzą pierwszy raz wnętrze w tym stylu mogą odnieść wrażenie, że wszystkie sprzęty AGD zostały zabudowane. Jest to oczywiście celowy zabieg, który nie tylko pomoże w utrzymaniu odpowiedniej czystości, ale również doda pomieszczeniu przejrzystości. 

Dodaj komentarz