Jak zaaranżować pustą ścianę w salonie? 

Jak zaaranżować pustą ścianę w salonie? 

To tutaj przyjmujemy gości, odpoczywamy, pracujemy i spędzamy większą część dnia. Mowa oczywiście o salonie. Dlatego też wystrój tego pomieszczenia jest niezwykle ważny. Salon jest nie tylko wizytówką naszego mieszkania, ale także przestrzenią, w której sami powinniśmy się dobrze czuć. Jednak nie każdy ma dryg do urządzania pomieszczeń i czasem szukamy inspiracji. Zobacz, pomysły na zaaranżowanie pustej ściany w salonie. 

Obrazy i nie tylko 

Najprostsze, nie zawsze oznacza najmniej oryginalne. Odpowiednia kompozycja doda mieszkaniu indywidualnego klimatu, a my codziennie będziemy mogli patrzeć na nasze ulubione obrazy i zdjęcia. Innymi słowy, na pustej ścianie możemy stworzyć kolaż, składający się ze zdjęć, plakatów, czy obrazów. Jak się do niego przygotować? W pierwszej kolejności ustal, ile ramek chcesz na ścianie powiesić. Drugim etapem jest wybranie odpowiednich rozmiarów. Ciekawą propozycją jest zestawienie ze sobą kilku ramek w różnych rozmiarach. Żeby sobie łatwiej wyobrazić aranżację, możesz przyczepić na ścianę białe kartki i poprzymierzać różne kompozycje. 

Teraz pytanie, co włożyć do ramek? Tutaj propozycji jest wiele. Jeżeli jesteś fanem amatorskiej fotografii, to ciekawym pomysłem będzie umieszczenie własnych zdjęć, np. z wakacji. Świetnie sprawdzą się także plakaty. Dla fanów przestrzeni miejskiej polecamy zdjęcia miast. Zobacz na przykład zdjęcia Krakowa do wydrukowania. Takie fotografie nadadzą mieszkaniu klimatu. Idealnie pasują do stylu loftowego, ale nie tylko. Co ważne, są w wysokiej rozdzielczości i dostępne w różnych rozmiarach. Wejdź na stronę i przekonaj się, co można z nich wykreować. Dzięki zdjęciom możesz stworzyć własny i indywidualny kolaż z najpiękniejszych zdjęć miasta.

Fototapeta 

Jeżeli zdjęciowa mozaika do Ciebie nie przemawia, to może fototapeta? Myśląc o tego typu dodatku,  najczęściej wyobrażamy sobie obrazek z plażą i palmami. Jednak od takich motywów już się odchodzi. I całe szczęście. Teraz królują motywy roślinne, sztuka abstrakcyjna i geometryczne wzory. Pusta ściana oklejona tapetą będzie się wyróżniać na tle pozostałych. Co ważne, tapeta tylko na jednej ścianie nie przytłoczy pomieszczenia. Jest idealnym balansem pomiędzy dekoracją a minimalizmem. Do ciekawych wzorów należy także motyw ceglany. Marzysz o ścianie z czerwonej cegły, ale jest niemożliwa do wykonania? Nie ma problemu, tapeta rozwiąże ten problem. Dzięki temu rozwiązaniu w szybki i prosty sposób możesz stworzyć oryginalny klimat pomieszczenia.  

Dodaj komentarz