Wnętrza rodem z PRL-u.

Wnętrza rodem z PRL-u.
Coraz częściej możemy spotkać wnętrza, które znacznie odbiegają od nowoczesnego stylu. Tendencja do powrotu trendów z dziesięcioleci poprzedniego wieku stale rośnie. Na całą aranżację takiego wnętrza składa się wiele elementów, takich jak: meble, dekoracje, motyw i kolory przewodnie, starodawne gadżety. Mylne byłoby założenie, że jest to próba zaoszczędzenia pieniędzy na nowych meblach. Zatem w jakim celu wraca się do takiej mody?

Sentyment.

Wiele osób wychowywała się w mieszkaniach, w których głównymi elementami były meblościanki na wysoki połysk czy fotele Liski. Przypomina im to nieco specyficzne, choć w dalszym ciągu beztroskie dzieciństwo. Odnowienie takiego mebla w nieco nowocześniejszym stylu to połączenie nostalgicznych lat PRL-u z aktualnymi trendami modowymi.

Jakość.

Każdy kto posiadał w domu choć jeden mebel z lat 80-tych doskonale zdaje sobie sprawę jak wytrzymałe są to przedmioty. Wykonane z prawdziwego drewna meblościanki przetrwały już niespełna 40 lat. Do ich wyprodukowania użyto dobrze obrobionego i zakonserwowanego surowca, dzięki któremu tak wiele z nich w dalszym ciągu zdobi salony Polaków. Obecnie produkowane meble powstają w większości z niezwykle słabych materiałów, które nie są w stanie przetrwać choćby połowy tych lat co ich poprzednicy.

Ekologia.

Świadomość ekologiczna Polaków stale rośnie. Coraz większy odsetek mieszkańców naszego kraju bierze pod uwagę zachowanie proekologiczne. Świetnym pomysłem na wcielenie w życie takiej postawy jest odmawianie starych mebli. Dzięki temu istnieje możliwość ograniczenia odpadów, zmniejszenia popytu na nowe meble oraz zadbania o środowisko naturalne.

Oryginalność.

Fenomen odnawiania starych mebli leży w ich niepowtarzalności. Każdy może wejść w posiadanie mebla z czasów PRL-u, lecz nikomu nie uda się odnowić go dwa razy tak samo. Daje to poczucie oryginalności i unikalności, którego Polacy sobie niezwykle cenią.

Biznes.

Dla osób kreatywnych takie zajęcie może okazać się sposobem na życie. Obserwując wzrastające ceny odnowionych mebli można wywnioskować że to rewelacyjny pomysł na zarobek. Często stare meble są oddawane za darmo. Wystarczy je odebrać lub kupić za bezcen, włożyć nieco sił i chęci do czasu, gdy nie będzie on przypominał mebla z pierwszych stron internetowych.

Styl.

Odnowa starych mebli to gwarancja modnego wnętrza. Meble, które zyskały drugie życie w połączeniu z designerskimi elementami wystroju rodem z lat 80-tych są idealnym pomysłem na stylową aranżację wnętrza. Niesamowity klimat dzięki powrotowi do poprzednich lat będzie wiódł prym jeszcze przez wiele sezonów.

Dodaj komentarz